Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Křetínský s Tkáčom narazili pri prevzatí Metra. Akcionárom pripadá ich ponuka nízka

05.08.2019, 20:33 | TASR

Holding EP Global Commerce chce prevziať minimálne 67,5 percenta akcií Metra, doteraz si však zabezpečil len asi tretinu kmeňových akcií.

  • Tlačiť
  • 4

Daniel Křetínský a Patrik Tkáč nezískali pri svojej snahe o prevzatie podporu dvoch veľkých akcionárov nemeckého obchodného koncernu Metro.

Rokovania s Meridian Stiftung a Beisheim Gruppe o potenciálnej podpore ponuky na prevzatie stroskotali, uviedol v pondelok holding EP Global Commerce (EPGC).

EPGC podľa vlastných vyjadrení viedol otvorené a konštruktívne rokovania, počas ktorých sa však ukázalo, že má odlišné predstavy o hodnote Metra ako obaja akcionári.

EPGC tiež uviedol, že nezvyšuje ponúkanú cenu za akciu, neznižuje minimálnu akceptáciu ponuky, ani inak nemení ponuku. Holding chce prevziať minimálne 67,5 percenta akcií Metra, doteraz si však zabezpečil len asi tretinu kmeňových akcií. Platnosť ponuky sa skončí v stredu (7. 8.).

Holding EP Global Commerce (EPGC), ktorý patrí D. Křetínskému (53 percent) a P. Tkáčovi (47 percent) a sídli v Grünwalde pri Mníchove, predložil ponuku na prevzatie koncernu Metro koncom júna.

Cieľom ponuky je zabezpečiť EP Global Commmerce prevzatie plnej prevádzkovej kontroly nad koncernom. EP ponúka za kmeňovú akciu Metro AG 16 eur a za prioritnú akciu 13,8 eura. Ponuka hodnotí koncern celkovo na 5,8 miliardy eur.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Křetínský, Metro, Tkáč