Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Křetínský s Tkáčom narazili pri prevzatí Metra. Akcionárom pripadá ich ponuka nízka

05.08.2019 | TASR

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

05.08.2019 | Weinberger Rudolf

vlastne narazil ten istý oligarcha, co ma J&T a zdroj bohatstva v USS Košice sro registered Holandsko ✌️

06.08.2019 | pdf_invest

Kretinsky to mal dobre vymyslene. Metro ma sklady v celej Europe a chcel ich prepojit so svojou skupinou eshopov mall.sk (mozno by dokupil aj predavanu logisticku firmu inTime). Ponuka 16 eur je dobra, najma pri pohlade na doterajsi vyvoj ceny akcii a buducnost pod sucasnym vedenim Metra. Proti sa postavili 2 rodinne firmy, ktore ale nepredstavili ziadne plany ako zvysit hodnotu akcii Metra.
Na mieste Kretinskeho, tak na konci obchodneho dna znizim minimalny podiel na akceptovanie ponuky zo 67,5% na 45% (aktualne vlastnia 34,61%). Zahranicne fondy sa rozhoduju na poslednu chvilu a urcite mu to predaju. Podiel 45% im bude stacit na ovladnutie Metra. Zmenia predstavenstvo, zastavia dividendy, stiahnu akcie z burzy a 2 nemecki akcionari (rodinne firmy) si budu trhat vlasy a prosit Kretinskeho, aby tie akcie od nich kupil. Kazdy rok dostavali tucne dividendy (50mil eur), teraz by nedostavali nic. Nic nerobili, iba si raz za rok dali chlebicky na valnom zhromazdeni Metra.

06.08.2019 | Uspesny startupista

Mne sa celkom páči ako dvaja "chlapci" z ciech a slovenska robia ponuku starym nemeckym obchodnickym rodinam. Povazujem to za dokaz vitality stredovychodneho europskeho okruhu.

06.08.2019 | Tomas9

Áno, sú dôkazom vitality prepojenia oligarchie so štátom, od ktorého vydojili niekoľko stoviek mil. eur - z našich daní. Niektorí to považujú za úspech a snívajú, že sa im podarí to isté - okradnúť nás všetkých, gratulujem.