Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

India si v Rusku objednala zbrane za vyše 14 miliárd dolárov

04.09.2019, 15:03 | TASR

India si za uplynulý rok v Rusku objednala zbrane a vojenské vybavenie za 14,5 miliardy dolárov (13,2 miliardy eur), uviedol v stredu Dmitrij Šugajev, ktorý je predsedom ruskej Federálnej služby pre vojensko-technickú spoluprácu (FSVTS).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

India, Rusko, zbrane

Pripomenul, že vlani, napriek tomu, že India bola pod tlakom, najmä zo strany Spojených štátov, boli podpísané zmluvy na dodávku do Indie ruských systémov S-400, fregát z projektu 11356, ako aj na veľkú dodávku streliva pre indické letectvo, námorné a pozemné sily.

Dodal, že sa pokračuje v rokovaniach o dodávke a licencovanej výrobe prenosného protilietadlového raketového systému Igla-S pre Indiu. Pripomenul, že Rusko vlani vyhralo „tender vo výške takmer miliardy dolárov“. D. Šugajev tiež uviedol, že dôležitou témou rokovaní medzi Ruskom a Indiou je aj popredajný servis.

Neprehliadnite

S týmito informáciami prišiel v čase, keď sa ruský prezident Vladimir Putin vo Vladivostoku na ruskom Ďalekom východe stretol s indickým premiérom Naréndrom Módím. Ten označil Rusko za „veľmi blízkeho priateľa a dôveryhodného partnera Indie“.

Východné ekonomické fórum sa vo Vladivostoku začalo v stredu a tento jeho piaty ročník je zameraný na rozvoj vzťahov s Indiou, Japonskom, Malajziou a Mongolskom. Východné ekonomické fórum sa organizuje ako príležitosť na získanie investorov do tohto nesmierne bohatého regiónu a na posilnenie hospodárskych vzťahov s hospodársky silnými krajinami Ďalekého východu a juhovýchodnej Ázie.

Ako konštatovala agentúra DPA, Rusko v poslednom čase sústreďuje svoj hospodársky potenciál na východ, keďže jeho vzťahy so Západom sú poznamenané sankciami, ktoré boli uvalené v roku 2014 po pripojení Krymu k subjektom Ruskej federácie. Spojené štáty v reakcii na zasahovanie Ruska do krízy na Ukrajine uvalili sankcie na ruskú štátnu zbrojársku exportnú firmu Rosoboronexport.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy India, Rusko, zbrane

Diskusia (0 reakcií)