Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Iniciatíva Za slušné Slovensko naplánovala ďalší protest

20.03.2018, 14:00 | SITA

Zhromaždenie Za slušné Slovensko bude aj tento piatok na bratislavskom Námestí SNP a v iných mestách Slovenska a vo svete. Požiadavky organizátorov ostávajú rovnaké – dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov, vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré J. Kuciak poukázal, a nová dôveryhodná vláda.

  • Tlačiť
  • 4

Organizátori sa zároveň dištancovali od výtržností, falošných profilov, vyhrážok, údajného platenia ľuďom, aby prišli na námestia, a iných aktivít, ktoré sa snažia iniciatívu Za slušné Slovensko zneužiť.

Organizátori vo svojom vyhlásení pripomenuli, že prešiel mesiac od vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej a mesiac od publikovania článkov o možnom prepojení strany Smer na mafiu a korupčné prostredie.

„Verejnosť žiada výraznú zmenu, ale k reflexii ani výraznej zmene nedošlo,“ tvrdia organizátori s tým, že dezignovaný premiér Peter Pellegrini v pondelok predložil problematické nominácie, ktorým verejnosť po udalostiach a zisteniach J. Kuciaka nedôveruje a nedokáže sa s nimi stotožniť.

Neprehliadnite

„Sme presvedčení, že vražda Jána a Martiny, a podozrenia, o ktorých Ján písal, môžu byť vyšetrené, len keď ministerstvo vnútro bude riadiť človek, ktorý je morálne bezúhonný, odborne a kariérne skúsený, vyvoláva bezpodmienečnú dôveru verejnosti, nie je prepojený s odídeným ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a odídeným premiérom Robertom Ficom, a je pripravený ihneď realizovať systémové zmeny,“ dodali organizátori zhromaždení Katarína Nagy Pazmány, Peter Nagy, Karolína Farská, Juraj Šeliga, Veronika Bruncková, Tatiana Sedláková, Jakub Kratochvíl.

Zhromaždenia Za slušné Slovensko tak budú pokračovať tretí týždeň po sebe. V ten týždeň, čo sa verejnosť dozvedela o smrti J. Kuciaka a M. Kušnírovej, boli pietne podujatia.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Ján Kuciak, vražda Jána Kuciaka, Za slušné Slovensko