Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Iniciatívu Za slušné Slovensko sme nesledovali, hovorí šéf SIS

16.11.2018, 11:28 | TASR

Slovenská informačná služba (SIS) nijakým spôsobom nemonitorovala organizátorov protestov Za slušné Slovensko. Povedal to šéf tajných Anton Šafárik poslancom z Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS. Potvrdil to predseda výboru Gábor Grendel (OĽaNO).

  • Tlačiť
  • 2

Výbor sa zišiel mimoriadne, ale nebol uznášaniaschopný, prítomní boli len piati z 13 poslancov. Zasadnutie reagovalo na podozrenie, že organizátori protestov mali byť monitorovaní.

„Chceli sme preveriť, či to mohla byť SIS. To sa ale nepotvrdilo,“ povedal G. Grendel s tým, že SIS sa od tohto podozrenia dištancovala. G. Grendel doplnil, že sa možno ešte pýtať na brannobezpečnostnom výbore. Rovnako je tu podľa neho možnosť, že mohli byť monitorovaní na súkromnú objednávku.

Neprehliadnite

Nelegálne monitorovanie v demokratickej spoločnosti podľa G. Grendela nemá miesto. O podozreniach z monitorovania hovorili samotní organizátori pochodov Za slušné Slovensko.

Juraj Šeliga na tlačovej konferencii tento týždeň uviedol, že mali byť údajne sledovaní bezpečnostnými zložkami štátu. „Nerozumieme, aký je na to legálny dôvod. Nič zlé sme nerobili,“ povedal. Považujú to za zastrašovanie a šikanu.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy SIS, Za slušné Slovensko