Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Inšpekcia ministerstva vnútra prešetruje, či z polície unikajú informácie

17.12.2018, 14:28 | TASR

Inšpekcia ministerstva vnútra vyšetruje únik informácii z objasňovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ako aj vypočúvania nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Informoval o tom v pondelok vo svojom stanovisku tlačový odbor ministerstva.

  • Tlačiť
  • 3

Inšpekcia zisťuje, či informácie mohli uniknúť z prostredia Policajného zboru (PZ) SR. „Inšpekcia Ministerstva vnútra (MV) SR vedie v súvislosti s oboma vecami trestné stíhanie vo veci trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Zároveň zisťuje aj to, či informácie mohli eventuálne uniknúť z prostredia PZ alebo nie. Dosiaľ nebolo vnesené obvinenie žiadnej osobe,“ informoval rezort.

Neprehliadnite

V piatok polícia informovala, že medializované informácie o vypočúvaní N. Bödöra sa nezakladajú „úplne na pravde.“ Policajný prezident Milan Lučanský avizoval opatrenia na zabránenie úniku informácii. Polícia tak reagovala na informácie Denníka N, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) vypočúvala Norberta Bödöra v súvislosti s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Milan Lučanský, Norbert Bödör