Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Interrupčný zákon v parlamente neprešiel. Mal zasahovať do ľudskej dôstojnosti

05.12.2019 | TASR

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

05.12.2019 | al0

Katoliban a chudaci ako Matovic si s tym nedaju pokoj... este sa budu upalovat carodejnice...

05.12.2019 | Kiskáčik

Presne tak, kľudne by interupcie mohli povoliť až do prvého roku života dieťaťa. Pokiaľ by bolo dieťa chorľavé, alebo by malo veľké uši, prípadne by moc vrieskalo, dalo by sa utratiť a urobilo by sa nové, lepšie, progresívnejšie. Toto by vlastne nahradilo pôvodný princíp prirodzeného výberu. Dajme rodičom možnosť slobodne sa rozhodnúť, aké dieťa budú vychovávať.

05.12.2019 | martin33

V takych "progresivnych" krajinach ako Cina, Severna Korea alebo Kanada sa interupcia da vykonat aj tesne pred porodom. Neda sa vylucit, ze to "pravo" rozsiria aj na dobu po porode.

06.12.2019 | Andrej_sk

Cina a Severna Korea to poporodne pravo aplikuju. Az do styridsiatky. Akurat, ze sa to vola nedobrovolne darcovstvo organov.
Co sa tyka interupcie pred porodom, netreba si myslit pojmy s dojmami a riadit sa informaciami z Postoja ci nabozenskych webov, aj ked zahranicnych.
Jedna sa o operacny postup pri tazkych komplikaciach pri porode, ked samotny porod ohrozuje zivot matky a dieta este nie sice mrtve, ale s nulovou mozgovou aktvitou, napr pridusene pupocnou snuroum ci s velmi tazkym razstepom chrbtice, alebo sa jedna o porod dvoch viacerych deti, kde jedno dieta zakrpatelo este v maternici bez sance na dalsi zivot, atd atd.

05.12.2019 | al0

...alebo pokial by nerobilo nic ine, len trollovalo vo forach ako potrat s nickom Kiskacik

06.12.2019 | Didinko1

Veľká škoda, že tvoji rodičia nemali takú možnosť. Náš srandovný štátik mohol mať dnes o jedného zbytočného človeka menej.

05.12.2019 | James T. Kirk

A kde je Kalavská, keď sa na ňu obráti obyčajný občan s odôvodneným porušením Ľudských práv ? Nemá kompetencie. Zbytočná funkcia.

06.12.2019 | Andrej_sk

No pretoze jej ich poslanci riadne skresali, aby im nekafrala do remesla. Tam sa treba so staznostou obratit. Zacali to Smeraci, ked im Dubovcova kafrala do prav Kaliho policajtov zmlatit ciganov. Aj Tomanovej dost veci vytykala. Ale na hranolovych ludi sa nesmie siahat.
Ja som vdacny Dubovcovej aj Patakyovej ako bojuju so smerackymi veternymi mlynmi.

05.12.2019 | James T. Kirk

Ospravedlňujem sa nie Kalavská ale Patakyová.