Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Irán zadržal v Hormuzskom prielive britský tanker

19.07.2019, 21:07 | TASR

Elitné iránske revolučné gardy v piatok oznámili, že v Hormuzskom prielive zadržali britský tanker. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na iránsku štátnu televíziu.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy

Irán, tanker

Iránske revolučné gardy uviedli, že tanker Stena Impero s 23-člennou posádkou plávajúci pod britskou vlajkou zadržali pre porušenie medzinárodných pravidiel námornej dopravy.

Plavidlo bolo eskortované k iránskemu pobrežiu. Zadržanie tankera potvrdil aj jeho majiteľ spoločnosť Stena Bulk and Northern Marine Management.

Neprehliadnite

Vo vyhlásení spoločnosti sa uvádza, že pri zastavovaní lode boli použité vrtuľníky a ozbrojené motorové člny. Tanker bol zadržaný v Hormuzskom prielive približne o 16:00 hodine britského letného času (17.00 hodine SELČ), keď sa nachádzal v medzinárodných vodách.

S posádkou sa po únose nebolo možné spojiť a plavidlo momentálne smeruje na sever k iránskym brehom, uvádza sa ďalej vo vyhlásení spoločnosti. O incidente už bola informovaná aj britská ministerka obrany Penny Mordauntová.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy Irán, tanker