Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Iránci sa búria. Trhali plagáty zabitého generála

12.01.2020 | TASR | ČTK

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

12.01.2020 | youri

Ale nie. Tych musi urcite platit Trump. Preco by iranci trhali plagaty s oblubenym generalom? To budu urcite provokateri plateni imperialistikymi USA.

12.01.2020 | zajo-

V dobe navigácií, radarov zostreliť dopravné lietadlo... to je teda "umenie"... a dokonca aj na nete sú verejne dostupné aplikácie pohybu lietadiel stačí priložiť myšku a vidíte čo je to za lietadlo. Takíto umelci" by mali mať prísny zákaz čo i len vysloviť slovo jadro / atóm a nie to ešte vyvýjať jadro / atóm. zbrane ! ! !

12.01.2020 | rarsok

Vies o tom, ze americania zostrelili iranske dopravne lietadlo nad Iranskym uzemim? Vtedy sice take technologie neboli ako dnes, ale podarilo sa to skusenym vojaom s najvyspelejsou technikou. A ceresnickou na torte bolo, ze namiesto potrestania bol kapitan lode vyznamenany.

13.01.2020 | Lightstyle

Po zostrelení ihneď na druhý deň sa americký prezident ospravedlňoval. Bolo to prvé oficiálne vyjadrenie USA..

Kapitán lode nebol za tento čin vyznamenaný, to je hoax..

Američania odškodnili rodiny pozostalých až cca 1996, pretože Irán chcel peniaze pre seba a nie ich dať rodinám, úmysel ich odškodniť bol však okamžitý..


Chybou prečo sa to stalo, bol armadný postup v napätých regiónoch najprv strieľať a až potom sa pýtať. Vtedy už síce existoval gps systém, ale určite ho iránske lietadlo nemalo, pred týmto incidentom ho smela používať len armáda USA, nebol uvoľnený pre verejnosť..

Najvyspelejšie technika bola dopplerovský radar podobných býkov disponovalo aj SSSR, bolo to na konci éry týchto radarov a z dnešného pohľadu nič na nej vyspelé nebolo.. bežne sa overovali vizuálne o aké lietadlá išlo na dlhšie vzdialenosti..

13.01.2020 | ludo balazec

Buk, ktory zostrelil MH-17 je modernejsi typ, raketa je po odpaleni nadalej pod kontrolou operatora, ten pred zasahom vidi na monitore vysku a rychlost ciela, do poslednej chvile moze zasah zrusit, preto je omyl ruskej armady prakticky vyluceny ...
Tor je vraj primitivnejsia raketa, ked sa zamieri a zbrklo odpali, tak uz tomu kretenovi, co to stlacil, nepomoze ani vzyvanie Allaha, uz sa moze len divat, ako to dopadne.

12.01.2020 | mirrmurr

Shit happens, a možno len pán Murphy asi bol niekde nablýzku. Či to bola náhoda alebo naschvál, tak to sa asi nedozvieme. Každopádne kvitujem, že sa k tomu priznali a obete chcú odškodniť. Keby to spravili rusi, tak napriek žjavným dôkazom by stále tvrdili, že oni nič...

13.01.2020 | Niless

No teraz Iranci ukazali ze su aspon trocha dalej ako Rusi. Aspon co sa tyka toho ako sa pristupuje k pruserom (priznanie chyby, ospravedlnenie, odskodnenie) ale hlavne ze aj v diktature si dovolia ludia povedat chyby a protestovat. Nieco podobne v Rusku nie je mozne.