Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Island skupujú cudzinci. Na nákupy rozľahlých lánov sa sťažujú farmári

02.08.2018 | TASR

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

03.08.2018 | shaggy

A prečo považujú za problém skupovanie pôdy cudzincami? Prečo si ju už dávno nekúpili sami, keď je pre nich taká cenná?
Minule mali v obchode tenisky, ktoré sa mi páčili. Posledný kus. Nebol som rozhodnutý, či ich chcem. Keď som tam prišiel po pár dňoch, už ich nemali. Možno ich kúpil aj nejaký cudzinec. Chvíľu som tam na nich kričal, že to ohrozuje našu národnú suverenitu a že by štát niečo s tým mal robiť... vlastne nie, ja nie som prepnutý socialista žijúci na úkor druhých. Povedal som si, že si za to môžem sám a odišiel som.

Ak tým Islanďanom tak vadia cudzinci, tak dúfam, že im aj vadia ich peniaze z turizmu a prestanú im prenajímať ubytovanie.

03.08.2018 | LPB

Zabudol si na jeden maličký rozdiel. Tenisiek sa dá vyrobiť milióny. Druhý Island tak jednoducho nevyrobíš.

V najnovšom blogu Roman píše o obmedzených zdrojoch. Lenže súdruhovia nepotrebujú zvyšovať výrobu. Im stačí zvyšovať zisk. Majú k tomu perpetuum mobile - banky. A so ziskom rastie moc. Až si podelia celú Zem, pôjdu do vesmíru. Že je to drahé? Vždy bude dosť otrokov. Napríklad aj preto, lebo väčšina oviec je ochotná vyrúbať zdravé stromy vo vlastnej záhrade, predať ich a za utŕžené peniaze sa ísť pozrie na druhý "koniec" zemegule na stromy veľmi podobné. Najlepšie nadzvukovou rýchlosťou. Aby stihli zarobiť na ďalšiu dovolenku.

04.08.2018 | shaggy

No a čo, že ďalší Island nevyrobím? Ani tenisiek nemôžeš vyrobiť nekonečno. Je len otázka, akú hodnotu má ten obmedzený statok pre teba. A očividne pre Islanďanov až tak veľkú hodnotu nemá, keď to kúpil niekto iný.

05.08.2018 | LPB

Je dosť veľký rozdiel kupovať za poctivo zarobené a za nakradnuté. Takže, z druhej strany, každý si tie bubáky inak váži.