Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jankovskej pozastavili výkon funkcie

23.10.2019, 19:48 | TASR

Disciplinárny senát v stredu dočasne pozastavil sudkyni Krajského súdu v Bratislave Monike Jankovskej výkon funkcie. Senát tak urobil po zverejnení údajnej komunikácie medzi M. Jankovskou a Marianom Kočnerom, na ktorého podal prokurátor obžalobu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, potvrdila hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

  • Tlačiť
  • 3

Podnet na M. Jankovskú podal minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd). Dôvodom podania návrhu na disciplinárne konanie voči nej bolo porušenie povinnosti sudcu spĺňať predpoklady sudcovskej spôsobilosti, a to po celý čas trvania funkcie.

„Minister spravodlivosti má za to, že predmetný disciplinárny návrh nie je v rozpore s prípadným trestným konaním. Prípadné trestné konanie by sa mohlo vzťahovať na iné skutky sudkyne,“ spresnil rezort spravodlivosti.

Neprehliadnite

M. Jankovská bola ešte donedávna štátnou tajomníčkou na ministerstve spravodlivosti. Z funkcie odišla po tom, ako sa objavili informácie o jej kontaktoch s M. Kočnerom.

Z údajnej komunikácie vyplýva, že mali ovplyvňovať sudcov, ktorí rozhodovali v kauzách zmeniek TV Markíza, kým boli iba civilným sporom. Civilné konanie o zmenkách bolo prerušené po tom, ako boli M. Kočner a Pavol Rusko obžalovaní z ich falšovania a marenia spravodlivosti. M. Jankovská však autenticitu tejto komunikácie odmieta.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Monika Jankovská