Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Japonsko zasiahol najväčší tajfún za 60 rokov. Hlásia najmenej 19 obetí

13.10.2019, 09:06 | TASR

Najmenej 19 ľudí zahynulo a 16 ďalších je nezvestných v dôsledku silného tajfúnu Hagibis, ktorý sa cez víkend prehnal Japonskom a spôsobil tam rozsiahle záplavy. Informovala o tom v nedeľu tlačová agentúra Kjódó. Podľa tejto bilancie, vychádzajúcej z rôznych miestnych správ, utrpelo zranenia okolo 100 ľudí, píše agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

Vládne záchranné zložky vyslali v nedeľu vrtuľníky a člny k ľuďom, ktorí uviazli v zaplavených domoch, a na iných miestach záchranári pátrajú po ľuďoch v domoch zasiahnutých zosuvmi pôdy. Tieto operácie prebiehajú naplno v rozľahlých častiach krajiny vrátane metropoly Tokio a okolitého regiónu.

Neprehliadnite

Niektoré z obetí zomreli po zosuvoch pôdy a ďalšie osoby, ktoré sa nachádzali v autách, so sebou stiahla záplavová voda po tom, čo sa rieky po prívalových dažďoch vyliali zo svojich korýt.

Mimoriadne silný tajfún Hagibis zasiahol v sobotu oblasť Tokia na hlavnom japonskom ostrove Honšu a následne smeroval na sever, kým sa znova presunul nad more.

Japonský tajfún HagibisZdroj: TASR / AP

Hoci sa v nedeľu ráno sila búrky výrazne oslabila, škody sú podľa hovorcu japonskej vlády značné. Hovorca obyvateľom prisľúbil, že pomoc je na ceste. Podľa jeho slov do záchranných prác a odstraňovania škôd nasadili 27-tisíc vojakov a ďalších záchranárov. Bez elektriny bolo 376-tisíc domov a 14-tisíc domov sa ocitlo bez dodávok pitnej vody.

Japonský tajfún HagibisZdroj: TASR / AP

Meteorológovia už pred príchodom Hagibisu varovali, že to bude zrejme najhorší tajfún, aký zasiahol Japonsko za 60 rokov.

Japonský tajfún HagibisZdroj: TASR / AP

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)