Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jar bez Boeingov 737 Max. Úrady odkladajú ich návrat do vzduchu

21.01.2020, 21:22 | TASR

Boeing neočakáva, že regulačné úrady povolia lietadlám 737 Max návrat do prevádzky skôr než v júni alebo v júli, uviedli zdroje oboznámené so záležitosťou.

  • Tlačiť
  • 0

Návrat na oblohu bude zrejme o mesiace neskôr, než koncern doteraz očakával. Ďalšie odloženie návratu strojov 737 do prevádzky spôsobuje „bolesti hlavy“ leteckým spoločnostiam, ktoré museli už zvládnuť jednu z vrcholných dopravných sezón bez týchto lietadiel.

Akcie Boeingu po zverejnení správy oslabili o viac než 2 %. Koncern sa aktuálne snaží zaistiť si financovanie, ktoré mu pomôže zvládnuť ďalšie odloženie schvaľovacieho procesu a narastajúce náklady v súvislosti s krízou spôsobenou uzemnením lietadiel 737 Max.

Boeing rokuje s bankami o úveroch v celkovej hodnote 10 miliárd USD (9 miliárd eur) alebo viac, ako v pondelok (20. 1.) uviedli dva zdroje oboznámené so záležitosťou. Boeing si údajne už od bánk zabezpečil minimálne 6 miliárd USD a ďalej rokuje s ďalšími finančnými inštitútmi, lebo chce získať väčší objem.

Neprehliadnite

Koncern bojuje s dôsledkami krízy, ktorú vyvolali pády dvoch lietadiel 737 Max. Pri nich zomrelo celkovo 346 ľudí a spôsobili, že od vlaňajšieho marca sú tieto stroje globálne uzemnené.

Kríza zároveň oslabila hotovostnú pozíciu koncernu. Boeing tento mesiac zastavil produkciu lietadiel 737 Max. Uzemnenie strojov trvá už skoro 11 mesiacov, pričom stále nie je jasné, kedy sa budú môcť vrátiť do prevádzky.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Boeing, Boeing 737-8 MAX

Diskusia (0 reakcií)