Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Je rozhodnuté, maďarské strany spájajú sily. Most a SMK pôjdu spolu do volieb

18.10.2019, 10:58 | TASR

Strany Most-Híd, MKDSZ-MKDA a SMK sa dohodli na tom, že do budúcoročných parlamentných volieb pôjdu na kandidátnej listine spoločnej volebnej strany. Bude mať názov Strana regiónov Most MK. TASR o tom informovala hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme aj tlačový tajomník SMK Róbert Králik.

  • Tlačiť
  • 3

Strany vytvoria aj spoločný kampaňový štáb a spoločný volebný program. „Kandidáti na spoločnej kandidátnej listine musia akceptovať hodnotové rozdiely strán a navzájom nemôžu viesť antikampaň. Strany zabezpečia kvóty aj pre kandidátov iných národností. Úspešní kandidáti po voľbách v parlamente vytvoria spoločný poslanecký klub,“ uvádza sa v stanovisku strán.

Neprehliadnite

Spoločný návrh ešte prerokujú predsedníctva jednotlivých strán. „Ak predsedníctva návrh prijmú pozitívne, strany s ďalšími stranami budú rokovať spoločne,“ dopĺňajú v stanovisku.

Maďarské aj ďalšie menšinové strany rokovali o prípadnej predvolebnej spolupráci už počas leta. Spomínali sa viaceré možné spolupráce, napokon sa dohodli tieto tri strany. Rokovali aj ďalšie dva subjekty Maďarské Fórum a vznikajúce hnutie Spolupatričnosť.

  • Tlačiť
  • 3