Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Alena Zsuzsová už študuje vyšetrovací spis. Môže požiadať o predĺženie lehoty

07.10.2019, 14:29 | TASR

Spis v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice má mať až 55 zväzkov. Možnosť preštudovať si ho mali aj rodina Kuciakovcov a Kušnírovcov.

  • Tlačiť
  • 0

Alena Zsuzsová, obvinená z objednávky vraždy Jána Kuciaka, študuje na Národnej kriminálnej agentúre v Nitre spis vo veci vraždy novinára a jeho snúbenice. Upozornil na to portál tvnoviny.sk. Jej právny zástupca Štefan Neszméry pripustil, že možno požiadajú o predĺženie lehoty na preštudovanie spisu.

Obhajca obvinenej uviedol, že ak budú doplňovať dokazovanie, urobia tak najskôr v piatok, vzhľadom na obsah vyšetrovacieho spisu. Ten má 55 zväzkov, čiže možno budú žiadať predĺženie lehoty na preštudovanie„ “Sú veci, ktoré sme zatiaľ nevideli, ktoré nám neboli zverejnené a teraz ich študujeme,“ uzavrel advokát.

Neprehliadnite

So spisom sa už oboznamovali zástupcovia poškodených rodín Kuciakovcov a Kušnírovcov. Obhajoba Mariana Kočnera, ktorý je z vraždy obvinený ako jej objednávateľ, sa s výsledkami vyšetrovania mohla oboznamovať do 4. októbra. A. Zsuzsová je okrem vraždy J. Kuciaka obvinená aj z objednávky vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka a z prípravy vraždy prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kuciak, súd, Zsuzsová

Diskusia (0 reakcií)