Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Johnson napokon požiada o odklad brexitu, ak sa s EÚ nedohodne

04.10.2019, 15:00 | TASR

Britský premiér Boris Johnson požiada o odklad termínu brexitu, ak sa mu do 19. októbra nepodarí uzavrieť dohodu s EÚ. Informovala o tom v piatok s odvolaním sa na bližšie nešpecifikované dokumenty spravodajská televízia Sky News a agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Brexit

Dokumenty, ktoré má k dispozícii škótsky najvyšší súd, sú v priamom rozpore s opakovanými vyhláseniami premiéra B. Johnsona, ktorý tvrdí, že Británia EÚ opustí či už s dohodou, alebo bez nej 31. októbra.

Neprehliadnite

Z dokumentu, ktorý má televízia Sky News k dispozícii, vyplýva, že ak sa Brusel s Londýnom o vystúpení Británie z EÚ nedohodne, premiér najneskôr 19. októbra Úniu písomne požiada o jeho odklad.

Britský parlament začiatkom septembra prijal zákon, na základe ktorého musí premiér do 19. októbra predložiť parlamentu na schválenie návrh dohody o brexite alebo nechať poslancov hlasovať o odchode Británie z EÚ bez dohody.

Ak by to do tohto termínu neurobil, musel by požiadať EÚ o odklad termínu brexitu do 31. januára 2020. B. Johnson však napriek tomu tvrdí, že Británia EÚ opustí 31. októbra.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Brexit

Diskusia (0 reakcií)