Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Johnson nie je ochotný uvažovať nad odkladom brexitu

06.09.2019, 16:15 | TASR

Britský premiér Boris Johnson v piatok povedal, že nechce ani uvažovať o tom, že by sa brexit neuskutočnil v plánovanom termíne 31. októbra. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica Sky News.

  • Tlačiť
  • 1

B. Johnson nie je ochotný ani zvážiť svoju rezignáciu v prípade, ak sa brexit neuskutoční v októbrovom termíne. „Chcem, aby sme veci dokončili a myslím si, že obyvatelia tejto krajiny majú taký istý názor,“ povedal.

Neprehliadnite

B. Johnson si myslí, že okolo brexitu a budúcnosti Spojeného kráľovstva je stále veľa negativizmu. „Teším sa na Britániu, v ktorej sa už viac nebudeme sporiť o tom, ako presne sa chystáme odísť z EÚ,“ povedal.

Premiér chce viesť krajinu, ktorej obyvatelia si budujú nové partnerstvo s priateľmi na druhej strane Lamanšského prielivu a uzatvárajú dohody o voľnom obchode so štátmi po celom svete.

Líder opozičných labouristov Jeremy Corbyn a Škótska národná strana (SNP) podľa B. Johnsona spájajú svoje sily s cieľom udržať Britániu v Európskej únii.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Boris Johnson, Brexit