Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Juraja Hossua za zabitie Filipínca odsúdili na deväť rokov

17.09.2019 | TASR

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

17.09.2019 | Erik1820

9 rokov v ústave s minimálnym stupňom stráženia.
Prešlo mu to hladko.

17.09.2019 | shaggy

Lebo dokopy nič neurobil a nie je pre spoločnosť nebezpečný, ako taký Cinkota.
Keby ho zabil a našli by u neho protištátne Bitcoiny, tak by určite dostal viac.

17.09.2019 | martin33

A keby robil to, co robi kazdy den ECB, mohol by, ako clen nebezpecneho zoskupenia, ktory to vykonava vo velkom rozsahu, dostat az 20 rokov:

§ 270
Falšovanie, pozmeňovanie a neoprávnená výroba peňazí a cenných papierov
(1) Kto sebe alebo inému zadováži falšované, pozmenené alebo neoprávnene vyrobené peniaze alebo cenné papiere alebo kto také peniaze alebo cenné papiere prechováva, potrestá sa odňatím slobody na tri roky až osem rokov.
(2) Kto falšuje, pozmení alebo neoprávnene vyrobí peniaze alebo cenné papiere alebo kto falšuje, pozmení alebo neoprávnene vyrobí peniaze alebo cenné papiere v úmysle dať ich ako pravé alebo ako peniaze alebo cenné papiere vyššej hodnoty, alebo kto falšované, pozmenené alebo neoprávnene vyrobené peniaze alebo cenné papiere dá ako pravé, potrestá sa odňatím slobody na sedem rokov až desať rokov.
(3) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) vo väčšom rozsahu.
(4) Odňatím slobody na dvanásť rokov až dvadsať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2
a) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
b) vo veľkom rozsahu.

17.09.2019 | Don Quijote

Komentovať umlátenie človeka k smrti slovami "Lebo dokopy nič neurobil", chce naozaj silný žalúdok a prekonáva to už aj tak hlboké dno výrokov diskutéra shaggyho. Takýto ľudia sú jednoducho odpad, nedá sa k tomu nič iné povedať.

17.09.2019 | Ivan475

podľa nich je chudáčik čo sa ožere do liekov a nekomu rozbije na ulici hlavu, vlastne len nešťastná obeť systému.. čo dodať, snáď len aby takého za noci stretli sami..

17.09.2019 | martin33

Don Quijote: Evidentne si nepochopil ironiu shaggyho, ktory prave namieta nizku vysku trestu za nasilne zabitie cloveka v porovnani s trestami za ciny ovela menej nebezpecnymi, ako drzba drog pre vlastnu potrebu, neplatenie dani, neopravnena vyroba penazi (ako som pisal vyssie, ECB to praktizuje denne) alebo (v niektorych krajinach) je trestna aj drzba krypomien.

17.09.2019 | Don Quijote

Neviem koľko rokov dostal Cinkota, ani či uňho našli drogy len pre vlastnú potrebu. O neplatičoch daní a iných vidrbávačoch sa baviť nemienim, nie su to obete systému, ako sa nám to snažia libertariáni vsugerovať. Na základe predchádzajúcich komentárov osoby, ktorá tu vystupuje, ako shaggy, pochybujem, že išlo o iróniu, presne to zapadá do jeho mentálnej výbavy.

17.09.2019 | martin33

Skoda, ze si na tom tak zle, ze ti nefunguje Google:
https://domov.sme.s...
V kazdom pripade, 8 rokov za to ze clovek ma pri sebe nejaku latku, voci 9 rokom (povodne 6) za nasilne zabitie cloveka, nepovazujem za ekvivalentne z hladiska spolocenskej nebezpecnosti. To, ze stat nezaplatenie dani nepovazuje za az tak spolocensky nebezpecne a vysoka vyska trestu sluzi len ako mafianska vypalnicka "ponuka, ktora sa neodmieta" dokazuje aj fakt, ze trestnost cinu kratenia dane "ucinnou lutostou" vo forme zaplatenia dane, zanika.
https://hnonline.sk...

Prave na zaklade predchadzajucich komentarov shaggyho hovorim, ze ide o ironiu. Ja osobne, pouzivam v pripade ironie vacsinou smajlik, lebo je tu dost ludi, ktori ironiu nechapu a beru slova doslovne.

17.09.2019 | shaggy

Butthurt etatista sa nezaprie.
Štát povedal, že drogy sú zlé, tak to musí tak byť.
Štát povedal, že drogy sú horšie, než zabitie/vražda, tak to tak musí byť.
Až tak veľmi veríš v štátne náboženstvo, že ani sarkazmus nepoznáš.

Ak si v mojom príspevku nepostrehol tú "nadsázku", tak si mentálnou výbavou na tom horšie, než všetci tí tvoji nenávidení libertariáni dokopy (píšem z tvojho pohľadu). Jednoducho povedané - Hossu je pri tebe Einstein, ak si to z môjho príspevku nepochopil.

17.09.2019 | Don Quijote

Vedieť sa vyjadrovať ironicky je umenie, ktoré neovládaš. Ironický komentár má byť trefný a zrozumiteľný aj mimo libertatriánskej sekty.

18.09.2019 | shaggy

Sarkastický, nie ironický.
A pochopil by to každý, pre koho je úplne nemysliteľné, že niekto za držbu drog pre vlastnú potrebu dostane viac rokov, než iný za vraždu (pardon, zabitie).

Ale ako vravím - u teba je indoktrinácia silná. Tebe štát povedal, že mať drogy pre seba a nikomu neubližovať je horšie, než zobrať ľudský život, preto si ten sarkazmus nepostrehol.

18.09.2019 | Obi-Wan Kenobi

pluvanec do tvare spravodlivosti. MInimalny stupen strazenia znamena ze moze mat vychadzky mimo veznicu a mozno za spravny baksis pojde na vianoce domov. Chory system...