Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

K útoku v Paríži sa prihlásil Islamský štát. Strieľal 39-ročný Francúz

21.04.2017 | ČTK

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

21.04.2017 | Roman Kanala

Keď sa volal Karim, tak to bol super Francúz. Občianstvo možno mal, ale to je tak všetko.

21.04.2017 | LPB

Ja už len čakám, kedy nejaká biela slepačia celebrita dá svojmu dieťaťu podobné meno. Na podporu "inakosti". A zvyšok hydiny sa húfne pridá k módnemu trendu.

21.04.2017 | Roman Kanala

Carlos Šakal sa volal Iljič Ramírez Sánchez. Teraz v marci mu dali tretie doživotie. Prvé dostal v 1997.

V 1975 útok na sídlo OPEC vo Viedni, vraždy francúzskych tajných, bombové atentáty proti západným cieľom. TGV Paris-Toulouse v 1982, stanica v Marseille a TGV Marseille-Paris v ten istý deň v 1983. Z Frontu pre oslobodenie Palestíny ho vyhodili, lebo nezabil dvoch prestížnych rukojemníkov z OPEC, keď mu dali rozkaz. Muzoši sú krvilačnejší, než legendárny marxistický terorista. Spolupracoval s Rusmi a so Stasi. S "činnosťou" prestal na tlak sýrskej vlády. Ženevský ekoterorista Chaim Nissim dostal od neho 5 rakiet, ktoré potom v 1982 vypálil na Superphénix Creys-Malville.

V 1994 ho uniesli zo Sudánu do Francúzska, kde ho súdili.

21.04.2017 | Truhlik999

pokial viem, fr jazyk nepozna narodnosti, tj je to francuz.

ze mu dali odcianstvo - to je iny pribeh

21.04.2017 | Roman Kanala

Neviem, či mu dali občianstvo. Možno je imigrant z 2. generácie a nenávidí Francúzsko a Západ, lebo sa radikalizoval v Bruseli.

Fakt je, že vo francúzštine sa používa "nationalité" na národnosť i občianstvo. Slovo "citoyenneté" sa používa v úradnej francúzštine, lebo je presné, ale je kostrbaté. Francúzi nemajú národnosti, všetky regionálne jazyky a všetky nárečia dôsledne vykynožili. Teraz sa znovu oživujú staré jazyky, ako provencálsky, okcitánsky, bretónsky, baskický, ale je to ťažké, keď nie sú kodifikované a nemajú písanú literatúru.

Dostredivé sily v kultúre a asimilácia boli účinné až po prípad muzošov. Na nich si Francúzi vylámali zuby. Muzoši sa neasimilujú, vytvárajú si paralelné svety.

21.04.2017 | DCech

Ono s tým, že "nationalité" sa používa vo všeobecnosti na určenie národnosti aj občianstva je pravda.
Problém je však skôr s tým, že vo Francúzsku sa ťažko určuje, kto patrí k akej etnickej skupiny pretože vo Francúzsku neexistujú takéto štatistiky a ktokoľvek kto má občianstvo je považovaný za Francúza a je jedno, že je to alžírsky moslim alebo pastier kráv zo Senegalu...

21.04.2017 | PaloK

Abstraktnosť, veľmi dobré finačné zázemie od najbohatších krajín, obrovské masmediálne pokrytie, zvrátená politika médií a sociálnych sietí a obrovská základňa potenciálnych "fanúšikov" robia z IS potenciálne najhorším teroristickým produktom. Jedna, dve krajiny sú od neho rádovo ešte horšie, ale nebudem ich menovať. Aj keby sa mu nepodarilo osamostatniť sa od svojich šéfov, tá ideológia a nové spôsoby fungovania sa už nedajú vykynožiť a môžu sa premietnuť do množstvo osamotených útokov a obrovskej represie zo strany štátu (na čo inak všetky krajiny trpezlivo čakajú, v mene boja proti terorizmu a za démonkraciu zaviesť legalizovanú totalitu).