Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kaliňák bol na detektore lži, odpovedal na otázky o únose

07.08.2018, 13:18 | raj | SITA

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák v utorok na tlačovej konferencii uviedol, že v súvislosti s kauzou únosu Vietnamca slovenským vládnym špeciálom absolvoval test na detektore lži.

  • Tlačiť
  • 23

R. Kaliňák uviedol, že odpovedal na štyri kľúčové otázky týkajúce sa únosu vietnamského občana vládnym špeciálom, a to či vedel v čase návštevy vietnamského ministra o únose. „Moja odpoveď znela nie,“ povedal exminister.

Takisto odpovedal, či pomáhal pri únose, dával pokyny zamestnancov a či mal informáciu o tom, že zbitý a zdrogovaný občan Vietnamu bol preložený do auta. Aj na tieto otázky odpovedal 'nie'. „Všetky moje odpovede expert vyhodnotil ako pravdepodobne pravdivé,“ povedal R. Kaliňák. Uviedol, že pri tomto type testovania ide o najvyššie možné hodnotenie.

Neprehliadnite

Ako pravdepodobne nepravdivé vyhodnotil expert podľa Kaliňákových slov len dve kontrolné otázky. Exminister vyzval redakciu Denníka N, aby „sa postavila k téme rovnako zodpovedne, pretože doteraz nijako hodnoverne nedokladovala pravdivosť svojich záverov“.

Dodal, že je pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní, aby sa celá vec čím skôr vyriešila.

  • Tlačiť
  • 23

Tagy Robert Kaliňák, únos Vietnamca