Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kaliňák: Korupciu na najvyšších miestach neriešime, lebo neexistuje

05.01.2017, 15:05 | TREND.sk

Podľa ministra vnútra Róberta Kaliňáka nie je dôvod na to, aby sa niekto začal zaoberať trestným stíhaním najvyššie postavených slovenských politikov za korupciu. Ako povedal na stredajšej tlačovej konferencii, medzi politickou špičkou totižto žiadna korupcia neexistuje, napísala agentúra TASR.

  • Tlačiť
  • 16

„Na to, aby sa stíhala korupcia na najvyšších poschodiach, by ju museli tí najvyšší predstavitelia páchať,“ odpovedá R. Kaliňák na otázku, či sa Slovensko v tomto roku dočká potrestania korupcie.

Ako ďalej argumentuje, za minulý rok sa neobjavil ani jeden príklad, ktorý by dokazoval opak. „Povedzte mi aspoň jeden. Neviete? Nestala sa. Ani vy tú informáciu nemáte, ani ja ju nemám,“ dodáva pre TASR.

Minister vnútra tak reaguje aj na novoročný príhovor Andreja Kisku, v ktorom prezident hovoril o dlhotrvajúcej a neudržateľnej situácii, o neochote štátu bojovať s korupciou či o nastolení rovnosti pred zákonom. Na prezidentovu výhradu, že vyšetrovanie niektorých káuz trvá až príliš dlho, reagoval tým, že práca na prípadoch nie je žiadnou súťažou.

  • Tlačiť
  • 16

Tagy Kaliňák, korupcia