Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kaliňákova novela

17.09.2012 | Marián Leško

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

17.09.2012 | Roman Kanala

Ďalší z množstva dôkazov, že Ficovláda je integrovaný systém vládou organizovaného kradnutia. Kaliňákova novela je legalizáciou toho, čo za panovania jeho veličenstva Fico I. bolo ešte trestným činom a vyšetrovanie sa zakaždým muselo prácne sabotovať a odkladať. Teraz to už nebude zločin, ale normálna pracovná činnosť inštitúcií.
 
Uljanov: štát je organizované násilie.
Fico: štát je organizovaný zločin.

17.09.2012 | Dr. Bublifuk

Zaujimalo by ma, od teba, skuseneho zeleneho smolka, ktory vie o tolkych dokazoch, ze ako je mozne, ze ked niekedy odhalia aj nejakeho namoceneho politika, obvykle je to smolko. Ako si to vysvetlujes? To ti tvoji smolkovia ked vladnu, maju nejake moralne zasady posielat svojich nepriatelov za mreze, ze sa im to nikdy nepodari? Divne ze? A napriek tomu tu bliakaju zelene teliatka a najma o kradnuti svojich nepriatelov. Myslis, ze by to mohlo byt tym, co mas naliata v hlave?

18.09.2012 | Motylx

Ano, aj smolkovia kradli a teraz sa vrat k teme. Tou je kalinakova novela, proti ktorej su aj niektori ministri, aj jeho pokrvny brat pociatek.

18.09.2012 | Samo1

Zmenil si nick Tralala2?

17.09.2012 | Roman Kanala

Kaliňákova novela je predmetom kritiky aj členov vlády.
http://ekonomika.sm...

17.09.2012 | don Kichot

Koniec sveta, alebo zánik Slovenska.

Vypočul som si rozhorčený hnev slovenského drevorubača. Skončí s robotou, rozpustí partiu, predá dodávku, pílu a náčinie. Život v horách obetuje na oltár vlasti. Musí byť prezidentom. Do volieb kandidovali už rôzni ľudia, veď je demokracia. V jedných z predošlých volieb kandidoval rampár od Nového Mesta. Bol najveselším momentom televíznych novín. Keď ale na to máte a máte, máte účty v rajoch, akcie na burze, ste bankou a finančným trhom, máte jachty, lietadlá a vily na Floride. V tom prípade sú štát, politika a politici zábavkou s ovládaním a diaľku.

Osudy na Slovensku sú dnes už rozdané a máme tri istoty. Prvou istotou je Róbert Fico. Ten je garanciou, že revízia privatizácie, hospodárskych zločinov a káuz nebude, zločinci o majetok neprídu a potrestaní nebudú. Druhou istotou je istota, že z bežného občana bohatý už nikdy nevzíde. Treťou istotou je istota, že stred a chudoba sa bude jedno, možno dve desaťročia prepadať, prinajlepšom stagnovať. Róbert Fico to nechce, ale v tom sa vlastnou zásluhou vezie. Miliardárske firmy cecajúce štátne zdroje charitu robiť nebudú. Slovensko sa môže zachrániť iba na chrbtoch vlastných občanov. Róbert Fico je istotou, že to všetko tak bude. Výnimkou sú iba vlastníci rozumu Billa Gatesa, zmeniek Dúckeho, Tiposu, exekútori, právnici, sudcovia, prokurátori, zločinci a politici.

Po vojne bolo Nemecko najzničenejšou krajinou. Nemecko sa stalo už pred 20-30 rokmi ekonomickým lídrom. Od vojny je síce už 67rokov, ale z tohoto pohľadu vojna skončila včera. Západné Nemecko mimo iného stihlo podržať a postaviť na nohy svojho východného brata. Nemecko minulý rok vyexportovalo tovar v hodnote 1 bilión eur. Nemecko má cca 5%-nú nezamestnanosť a má nedostatok pracovných síl. Ak by nemeckí politici kradli ako slovenskí, Nemecko by nebolo tam, kde dnes je. Fico dvorí Angele Merkelovej. Ako sobášny dar ponúka slovenské ruky. Na tom chce pracovne participovať a do práce sa zapojiť, on bude občanom daňami pľúvať do dlani.

Spásou nie je bohatá nevesta, ale poctivá robota. Napraviť to, sú desaťročia poctivej práce. Zničili sme podhubie, v ktorom vyrástajú vedci, profesori, manažéri, technici, podnikatelia, ľudia práce a všetky ťažné kone. Spravodlivosť a vzdelanie sa stalo tovarom a kšeftom. Ekonomickú súťaž sme už prehrali. Projekt "Slovenská kapitálovotvorná vrstva" sa neujal a politici rozkrádaním definitívne štátu väz zlomili. Sme absolútne závislí na úspechu pracovitých susedov. Je tu zadlžovanie, po ňom následuje výpredaj. Slovensko, ako zdroj lacnej pracovnej sily sa stalo poľom, dielňou a fabrikou vlastníkov žijúcich a platiacich dane niekde inde. Oni náklady na perspektívu, školstvo, zdravotníctvo, dôchodkový systém, štátnu správu a infraštruktúru riešiť a platiť nebudú. Jediným zdrojom štátu zostávajú nie slovenské fabriky, ale slovenskí občania. Občanov, ako jediný zdroj štátu, čaká zdražovanie.

Ekonomicky suverénni už nie sme. Ak sa nesplní predpoveď mayského kalendára, štát smeruje k rozpredaju, strate zmyslu a obyvateľstvo k asimilácii. Tento proces tu už je. V zahraničí žije, pracuje, má trvalý pobyt, platí dane, žení, vydáva sa a rodí asi 15% práceschopného obyvateľstva. Sobáš nie je z lásky, vstupujeme doň ako gigolo a vazal. Politici sú si vedomí tohoto kurzu a osudu a o asimilácii hovoria občanom ako o integrácii. Tých, čo budú vzdorovať, čaká osud Aborigénov, Indiánov a Cigáňov. Slovensko bude jeden z prvých európskych štátov a národov, ktorý v tomto storočí zanikne. Slovenčina zostane folklórom. Názov Slovensko na mapách ako zemepisná orientácia zrejme zostane. O slovenských buditeľoch bude história písať ako o separatistických rebeloch. To, čo sa v minulosti nepodarilo Turkom a Maďarom, to sa podarilo národne mysliacim a sociálne cítiacim politikom. Snahou týchto hrobárov je presvedčiť občanov, že sa majú tešiť a spievať, veď neidú na kár, ale na sobášnu hostinu.

Človek je prekvapený, aké vážne témy spoločnosti unikajú. Svedomie je osobná výbava. Zodpovednosť je nástroj riadenia. Imunita je ochrana. Zamieňať nezodpovednosť s ochranou je hlbokým omylom. Imunita nechráni sudcu pred pomstou. Imunita nebráni sudcovi spáchať omyl, keď to on chce. Imunita nebráni sudcovi spáchať zločin, keď to on chce. Imunita to všetko sudcovi iba umožňuje. Sudca páchajúci zločin je zločinec a imunita chránit zločinca nemôže. Politici a výkonná moc vychovali postupne z trucovitého dieťaťa celú spoločnosť terorizujúcu inkvizíciu a šľachtu. Je to protislužba za nevšímavosť justície voči ich zločinom. Načo chrániť imunitou 1300 sudcov, keď tá ich k zapredanosti prísahe a nezodpovednosti nabáda. Ako zodpovedá riaditeľ za podnik, chirurg za výkon operácie a každý občan za svoj čin, tak sudca musí zodpovedať za svoje rozhodnutia. Imunita a doživotné menovanie sudcu je nezmysel.

Videl som reláciu Pod lampou. Minister vnútra, právnik, manekín a osoba, ktorej jediné skúsenosti sú krčmy a privatizácia podniku Kovošrot s hranou sebavedomosťou a nonšalantným úsmevom hovorí o miliardách. Človek, ktorý nestvoril jedno euro hodnoty, ich chce deliť. Varujme sa právnikov. Právnik je ten, ktorý nikdy netvorí, iba berie. Čím väčšie bohatstvo na strane právnika, tým väčšie nešťastie na strane toho, kto ho vytvoril.

Rozkradli sa fabriky v odhadovanej hodnote cca 50 až 100 miliárd €. Máme dlh cca 37 miliárd€. Úroky dlhu splácame dlhom. Mimo Slovenska žije a pracuje do 400 tisíc občanov. Štát sa stal macochou vlastným občanom. Akú má perspektívu spoločnosť, kde zločin je legalizovaný mocou? Máme dve možnosti. Prvá je odovzdať sa osudu a nechať všetko na moc. Druhá možnosť je zvrátiť tento stav, zoštátniť rozkradnuté a potrestať páchateľov. Exemplárne z radov moci. A postaviť zbrusu nové Slovensko. Toto politici robiť nebudú. Ak sa budú právnici a zločinci oháňať retroaktivitou a imunitou, tak retroaktivita sa nevzťahuje na zločiny a imunita zatedy platí iba do momentu spáchania zločinu. História nezaznamenala zločinca, ktorý by v záujme spoločnosti vystúpil pod šibenicu a nasadil si slučku. Revolúciu preto musia vykonať občania. To, čo spoločnosti dnes chýba, je systém, poriadok, duch a spravodlivosť, ktoré moc zničila. Dôvera a spravodlivosť budú hnacím motorom všetkých občanov.

Voľby prezidenta sú poslednou príležitosťou zvrátiť osud!!! Vyzývam preto všetkých občanov, nedajme sa spíjať metanolom!!! Ak súhlasíte s týmto názorom, rozmnožujte a rozširujte ho!!!

Štefan Martoš.

17.09.2012 | Dr. Bublifuk

A tym prezidentom chces byt akoze ty, alebo za koho tu agitujes?

18.09.2012 | Samo1

Zmenil si nick Tralala2?

18.09.2012 | K23

ja tomu nerozumiem,
ze jedna strana tu na SK a este k tomu bolsevicka strana moze urobit co chce povedat co chce, resp. natarat co chce a nema to ziadny vplyv na jej existenciu ci na jej preferencie asi to je uplne chore
ale len triezvo 50% mnistrov v sucastnej vlade tam nema co robit, resp. nema na to byt ministrom a pritom na SK je to uplne jedno je to zvratene a dost zvratene ako tento politicky system na SK funguje

18.09.2012 | Roman Kanala

Fico sa prispôsobuje svojmu elektorátu. Fico nikdy nemal politický program a občas sa v tomto zmysle i preriekol:
"Čo poviete na problém X"
"Zatiaľ sa nevyjadrujem, počkám si na prieskum verejnej mienky."
Kam vietor, tam kabát.
 
Nuž a väčšine sa páči kradnutie. Pre väčšinu je národným hrdinom Jánošík, Mečiar, Harabín, Slota, Fico. Intelekt nula, stačí pozlátko. Namiesto chleba potuchnutý posúch, namiesto masla ersatz-margarin. Je to lacnejšie. Namiesto pálenky metyl. Už ani oči netreba privierať.
 
Tých ministrov, čo tam nemajú čo hľadať, je viac. Kali by sa mal hanbiť, ale nemá čím. K tomu treba aj svedomie. Počiatek nemal dostať žltú kartu, ale päť rokov natvrdo. Ficohlas nebude nikdy vyšetrený. Mýto, PPPribina, emisie, nástenky, tendre, gumené člny bez motorov, Mokys, štadión s hotelom, hrad bez hotela, bakelitová diaľnica bez odstavných pruhov, a nik nepôjde do basy.

18.09.2012 | stevepe

Uľjanov: Krajina Rád (Strana Sovetov - po rusky)
Fico: čo týždeň, to nová rada - podobnosť čisto náhodná?