Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kam až dokáže klesnúť miera nezamestnanosti?

16.10.2018 | Michal Lehuta

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

16.10.2018 | Truhlik999

Samé kraviny.

1. Vonku je pol milióna ludi, ktori by sa radi vrátili - keby mali dôstojnú pracu.

2. Podniky hľadajú muklov, za almužnu, východniarom sa neoplatí sťahovať. Na západe v prenajatom byte zo 600€ netto nevyžijú.

3. Podniky nerobia pre zamestnancov dokopy nic. Timbilding nepovažujem za benefit.

Cely clanok je na prd, ak sa čistá mzda robota dostane cca na 1200€ - Potom bude ludi dost

16.10.2018 | mánička

V mnohých zamestnaniach sa tempo práce natoľko zrýchlilo, že ľudia už nevládzu!
Napr. zdravotné sestry sú v nemocniciach majú nielen malé platy, ale je ich na oddeleniach podstav.

16.10.2018 | martin33

Pokial nezacnu ludia strajkovat tak ako Francuzi, tak sa nic nezmeni.

16.10.2018 | zajo-

nick "bertolucci" píše toto:

https://www.sme.sk/...

17.10.2018 | skarletka

Môjho brata (50+) pred pár rokmi vyradili z evidencie ÚP (Ba 5. obvod), pretože zrazu sa zmenili kritériá - dovtedy na preukázanie snahy nájsť si prácu stačilo predkladať maily, ktorými oslovoval firmy, potom od neho chceli zamietavé odpovede od firiem. Kto niekedy hľadal prácu dobre vie, že z oslovených firiem zamietavú odpoveď pošle možno 1% aj to asi preháňam.
Referentka mu oznámila, že ho musí dočasne vyradiť a neskôr ho znovu zaradí, k tomu už neprišlo, keďže sa zamestnal.
A hneď sa vtedy víťazoslávne zverejňovali štatistiky, ako sa výrazne znížila nezamestnanosť.

17.10.2018 | mánička

Štrajkujú nohami - odchádzajú z práce!!! A na úradoch práce sa pýtajú, že prečo???

17.10.2018 | martin33

Pokial odchadzaju pomaly a po jednom, zamestnavatel stihne najst nahradu, alebo rozdelit pracu medzi ostatnych. Strajk je nieco uplne ine, tam sa ochromi prevadzka a zamestnavatel je tak donuteny k vyjednavaniu.

17.10.2018 | @@@

urady prace je potrebne zrušiť su nezmyslom a oberaju ludi o vyššiu mzdu a podporuju zle pracovne podmienky v zamestnani tym padom urady prace na slovensku poškodzuju tak nezamestnanych ako aj zamestnanych ....ak by sa zrušili tak nezamestnany ludia by mohli si pracu najsť sami čo aj tak vyše 90% ludi robi sama a nepotrebuje na to urady prace ktore su nezmyselne ...a preto je ptorebne urady prace nahradiť jednoduchym registrom kde sa ludia bez prace zaregistruju a odregistruju ked pracu najdu pričom každy by mal rovnaku davku bez ohľadu na všetko tym padom by sa nikto ako dne nemohgol vyhovarať že ten ma viac a ja menej a podobne ako dnes ....po dalšie tym padom že tento registre by ludia videli len ked sa zaeviduju a odeviduju nemuseli by nič nosiť uradnikom a takto umelo ich zamestnavať štat by len v tejto oblasti ušetril okolo 160 milionov eur ročne čo ide dnes na zamestnancov uradu prace dalšich 282 milionov eur by štat ušetril na takzvanu aktivnu politiku trhu prace kde často ide o pochybne šmedjacke kšefty niektorych firiem toto nech si hradia firmy same bude to lepšie a efektivnejšie tym padom štat ušetri len na tomto 442 milionov eur o čo može ludom znižiť dane čiže znižiť dane zamestnanym ludom .....dalši pozitivny efekt by bol v tom že urady prace by už nikoho nenutili tak ako dnes do zamestnani kde su zle pracovne podmienky a kde firmy same vyhanaju ludi z prace ale žobru urady prace o dalšich a dalšich zamestnancov lebo oni nemaju zaujem zlepšovať pracovne podmienky ani zvyšovať mzdy načo doplacaju dnes aj nezamestnany aj zamestnany ludi a to horšimi pracovnymi pdomienkami a mzdami v praci .....takže takto urady prace poškodzuju zamestnanych aj nezamestnanych a preto je jednoduche riešenie a to urady prace zrušiť !!!