Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Katrinec podal na Danka trestné oznámenie za údajnú bitku priateľky

13.12.2016, 12:09 | SITA

Ivan Katrinec podal na generálnej prokuratúre podnet na predsedu NR SR Andreja Danka, ktorý sa mal dopustiť násilia na priateľke Alexandre Juhásovej. Ako povedal I. Katrinec na tlačovej besede, incident sa stal 8. mája 2015 na Hviezdoslavovom námestí. „Incident opísali viacerí svedkovia. Opitý Danko napadol priateľku za to, že objala bývalého priateľa a dala mu pusu. Pred Carltonom ju zbil ako koňa. Slečna plakala, ťahal ju do taxíka, ona nechcela ísť, žiaden taxík ich nechcel zobrať,“ popísal výpovede svedkov I. Katrinec.

  • Tlačiť
  • 2

Dnes je podľa neho A. Juhásová vedúca dvoch oddelení v Eximbanke. „Otázka je, či miesta dostala ako držhubné,“ povedal. Materiály z incidentu I. Katrinec odovzdal na prokuratúre. Vypočúval ho Jaroslav Kozolka. Výpoveď trvala 1,5 hodiny. Prokurátor má podľa neho dostatok informácií, aby si zabezpečil svedkov na výsluch.

Neprehliadnite

Svedkovia incidentu majú byť podľa I. Katrinca štyria. Jeden z nich je cudzinec. Ten má byť jedným z kľúčových svedkov. Autorom videozáznamu má byť jeho priateľ. „Existuje záznam z telefónu,“ konštatoval. I. Katrinec odmietol poskytnúť médiám mená svedkov, pretože jeden z nich je cudzinec, ktorý žije dlhodobo na Slovensku a bojí sa, že môže mať problémy.

I. Katrinec rozdával na tlačovej besede CD, na ktorom majú byť fotky z incidentu. Video však nezverejnil, povedal, že ho zatiaľ nemá. „Je tam ako Danko otĺka slečnu Alexandru. Je tam ešte jedna vec, že tam svedok mu jednu vzduchom chladenú pustil,“ vyhlásil I. Katrinec s tým, že video videl, ale ho nemá.

I. Katrinec zdôraznil, že incident nenahrával on. I. Katrinec nevylúčil, že získa celé video z incidentu. Následne ho odovzdá prokuratúre.

I. Katrinec zhromažďuje tiež ďalšie materiály, ktoré majú svedčiť o tom, že A. Juhásová nebola jediná, ktorú A. Danko napadol a „od tohto pána dostala bitku“. A. Danko sa podľa neho prejavoval ako osoba so sklonmi k násiliu už v minulosti. „Mal napadnúť asistentku riaditeľa SBS Dynasty, keď odmietla jeho sexuálne návrhy,“ uviedol.

Ďalšia mala byť podľa I. Katrinca priateľka Milana Mutu, ktorej sa vyhrážal v Revúcej. I. Katrinec tvrdí, že existuje aj ďalšia žena, ktorá sa však bojí vypovedať.

Pred tlačovou besedou došlo k incidentu, keď novinára Martina Daňa chcela vyviesť ochranka. M. Daňo spustil krik, či sú to Katrincovi ľudia a že zavolá políciu. Následne ho nechali tak.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Andrej Danko, trestné oznámenie