Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kauza nebankovky a muzikanta z Elánu. Ako ju senát s Harabinom stopol

27.04.2018 | Zuzana Petková

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

27.04.2018 | Nemo79

Stačí udrbať dostatočne veľký balík peňazí, previesť to na niekoho známeho nech sú ľudia chvíľu kludný a potom to len nechať viac ako 10 rokov vyhnívať na súdoch a je to v suchu. Ešte že máme "právny" štát.

27.04.2018 | wesely

Je zaujímavé sledovať, kde vytunelované peniaze a investície v Sporoinveste skončili. Sporoinvest okrem iného vlastnil 50 percentný podiel firmy Toplimo Topoľčany, ktorá produkovala minerálky a nápoje. Tento podiel zaparkoval v podvodníckej private equity skupine Skyside z Košíc, ktorá reálne vyrábala iba DPH, topila eurofondy a tunelovala úvery. Len ako čerešňa na torte pôsobí fakt, že druhú polovicu v Toplimo vlastnil Pavol Rusko. Neskôr ju predal Skyside. Popri Sporoinveste sa v jednej balkánskej banke ako spolumajiteľ objavila tajomná schránka JKM International zo štátu Delaware. Asi nikoho neprekvapí, že tá istá firma tlačila peniaze do Skyside a spoluvlastnila minerálku Kláštorná. Zároveň financovala aj rozmary Maroša Škorca, CEO Skyside z Košíc. Stále sú to tí istí podvodníci z Košíc, len sa skrývajú za iné firmy a presúvajú svoj biznis od nebankoviek cez private equity skupiny až po cyperských investorov do firiem, ktoré sa tešia vratkám DPH, eurofondovým projektom, súcitu polície, súdov, prokuratúry aj vládnych predstavisteľov z Košíc. Prečo asi?!

27.04.2018 | Marian17

Takze sa Charabin hra, ze chrani prava zlodejov a kde su prava okradnutych? Zase to tucne prasa dostalo uplatok, aby pustil zlodejov?

29.04.2018 | ABar

Takýchto prípadov, ako vieme, bolo viac. Čo je namieste si uvedomiť, že v štáte, ktorý nie je mafiánsky by sa takýto podnet riešil ihneď zmenou všetkého, čo bráni tomu, aby rýchlosť trestných konaní bola taká, ako napríklad v Dánsku alebo Anglicku. Lenže mafiánsky štát to chce mať aj tak, aj onak: Aj dať možnosť naťahovať trestné konanie donekonečna, hlavne ak máte peniaze na advokátov, ktorí v tom vedia chodiť, a tiež, ak to už nestačí, mať možnosť oslobodiť mafiánov "odmenou" za to, že svoje trestné konanie úspešne naťahovali.

03.06.2018 | oko

“trestné konanie pre neprimeranú dĺžku stráca svoj zmysel”.. tak toto je este vyssi level nez “skutok sa nestal”.
sudcovia, ktori natahuju konania, aby ich sudcovia zrusili. potom si pytaju vyssie platy a k tomu este obrovske sumy vo vlastnych sporoch, ktore samozrejme v prostredi nezavislej justicie sami sebe potvrdia.
ked to takto pojde dalej, zarodia kandelabre.