Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kauza Rusko: Na polícii vypovedá Marián Kočner

10.11.2017, 09:55 | TASR

V prípade obvineného exministra a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska a ďalších troch obvinených v piatok pred policajným vyšetrovateľom vypovedá ako svedok podnikateľ Marián Kočner. M. Kočner neprišiel do budovy Prezídia Policajného zboru hlavným vchodom a vyhol sa tak čakajúcim novinárom. Na úkon pred policajného vyšetrovateľa sa však dostavil.

  • Tlačiť
  • 0

V prípade exministra hospodárstva P. Ruska a ďalších troch obvinených už vypovedali ako svedkovia napríklad Ján Kán, bývalý blízky človek bosa Mikuláša Černáka, bývalá manželka P. Ruska – Viera, prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik či bývalá blízka spolupracovníčka expremiéra Vladimíra Mečiara Anna Nagyová.

Neprehliadnite

Obvinený P. Rusko je po rozhodnutí okresného súdu momentálne vo väzbe. Voči jeho rozhodnutiu podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave. Obhajca obvineného exministra vo štvrtok pre TASR uviedol, že sa s P. Ruskom stretáva „skoro na dennej báze“.

„Je skutočne veľmi inteligentný človek a dokáže vyhodnotiť tú situáciu takú, aká je, ktorej treba čeliť. Nie je to príjemná situácia, ale veľmi racionálne a veľmi pokojne ju znáša,“ odpovedal na otázku TASR ohľadom pobytu P. Ruska vo výkone väzby.

Bývalý minister hospodárstva P. Rusko je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných ho má usvedčovať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem P. Ruska čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš Kaštan, Róbert Lališ alias Kýbel a práve Mikuláš Černák.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Marian Kočner, Pavol Rusko

Diskusia (0 reakcií)