Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kauza zmenky smeruje do finále. Kočnerovi a Ruskovi hrozí 20 rokov

24.02.2020, 08:44 | TASR

V kauze falšovania zmeniek televízie Markíza a marenia spravodlivosti sa očakáva rozhodnutie senátu Špecializovaného trestného súdu vo štvrtok potom, čo si súd v uplynulých dňoch vypočul záverečné reči procesných strán.

  • Tlačiť
  • 0

Záver pojednávania bude výnimočne v budove Justičnej akadémie v Pezinku pre očakávaný zvýšený záujem médií a verejnosti. V Justičnej akadémii je totiž najväčšia pojednávacia miestnosť.

Vo svojej záverečnej reči navrhol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta obžalovaným Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi 20-ročný trest odňatia slobody vo väzení s maximálnym stupňom stráženia. Obhajcovia obžalovaných žiadajú ich oslobodenie a apelujú na doplnenie dokazovania o ďalšie výpovede svedkov a znalcov. Proces s obžalovanými sa začal ešte v júli minulého roka. Súd zatiaľ pojednával túto kauzu 24 dní.

Neprehliadnite

Obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Marian Kočner je obžalovaný aj z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Pavol Rusko je obžalovaný aj z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Marian Kočner, zmenky

Diskusia (0 reakcií)