Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Každý dvadsiaty Slovák. Čiastočný úväzok u nás ľudí neláka

17.07.2019 | TASR

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

17.07.2019 | LPB

Väčšina ľudí má problém slušne vyžiť z fulltime mzdy. Mnohí majú i viac ako 1 úväzok. Na druhej strane, niektorí súdruhovia vedia obsadiť hneď niekoľko flekov. Ale tí sú pre darmožráčov z tejto agentúry nezaujímaví.

18.07.2019 | Andrej_sk

No ciastocny uvazok by aj lakal, ludi, ale Fico s Dankom a ich kohorta robia vsetko preto, aby to tak nebolo. Co je pre zamestnavatela ekonomickejsie, 1 fulltime alebo 2 parttimy? Minimalna mzda, odvodova zatazenost a byrokracia. Potom budeme pocuvat, ze nema kto zbierat urodu, ze nemame sestricky, opatrovatelky, sanitarov, soferov,... Hlavne tam, kde jednoducho udrzat si vykon mentalny ci fyzicky 8 a viac hodin je nerealne. V rozumne menezovanej spolocnosti vyssi vykon znamena vyssi zisk a teda aj vyssie mzdy aj pri ciastocnom. Ale k tomu sa neda dopracovat politicky cez minimalne mzdy.
Malo by to aj sekundarny ucinok. Ludia nad 50 by uz neboli nezamestnatelni ako je to v sucasnosti.
Ciastocny uvazok by privitalo dost ludi, aj ked ich dovody by boli rozne - co sa popri praci staraju o deti, o rodicov, maju casovo narocne hobby, alebo jednoducho zistili, ze zivot neni len o praci, maju na starobu dost zarobene, deti odrastene, bez hypoteky, vedia, ze zdravie je len jedno.

18.07.2019 | salamoon

a toto je o com ?.. sa tu zase hrajkame ako keby si ludia mohli vyberat na aky uvazok, za kolko.. ?

18.07.2019 | lacusko

podla toho kde, podla toho aky sektor, podla toho, ci pracujea lebo musis (by si sa cudoval kolko ludi nemusi pracovat fulltime)