Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kde sa žije najlacnejšie a kde najdrahšie. Na Slovensku najviac stojí oblečenie

01.07.2019, 11:59 | Tomáš Zemko | © 2019 News and Media Holding

Je Slovensko drahá alebo lacná krajina? Túto otázku si zrejme položilo veľa ľudí. Odpoveď znie: záleží od odvetvia ekonomiky. Kým napríklad veľmi lacno sa u nás dajú kúpiť v porovnaní s krajinami Európskej únie dopravné prostriedky a relatívne málo platíme za bývanie, oveľa viac zaplatíme za oblečenie a obuv.

  • Tlačiť
  • 12

Pozrite si porovnanie cenových hladín v jednotlivých odvetviach ekonomiky, ktoré priniesol Európsky štatistický úrad. Červenou sú vyznačené susedné štáty so Slovenskom, žltou je zase označený cenový priemer Európskej únie. Zelenou je vyznačené Slovensko.

Alkoholické nápoje sú najdrahšie na Islande

Za alkohol a tabakové výrobky zaplatíte suverénne najviac na Islande, v Nórsku či na britských ostrovoch. Tieto položky vyjdu na Slovensku o vyše 25 percent lacnejšie ako je priemer Európskej únie, pričom sme o niečo málo drahší ako naši susedia z Česka, Poľska a Maďarska. Lacnejšie výrobky ako je priemer EÚ z tejto kategórie nájdete aj v Nemecku, Španielsku či na Cypre.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 2
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • 12

Tagy ceny, Slovensko, TREND na Instagrame