Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Keď logika nepustí

21.11.2011 | Branislav Sobinkovič

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

22.11.2011 | hulo11

Je smiešne porovnávať dividendy so sumami, čo by prišli z predaja firiem? Je smiešne porovnávať jednorázový príjem (ktorý sa minie na spotrebu) s pravidelnými každoročnými výnosmi, pričom štát naďalej zostáva majiteľom a v budúcnosti môže teplárne stále predať.

Je smiešne hovoriť o liberalizovanom trhu, keď bytový dom si nemôže zvoliť inú tepláreň ako tú, ktorá je v meste a má natihnuté potrubia.

Je smiešne očakávať, že súkromný majiteľ nebude tlačiť na zvýšenie cien a že dá regulačnému úradu podklady pre výpočet cien, ktoré by mu nevyhovovali.

Je smiešne očakávať, že predaj by bol transparentný a cez rôznych privatizačných poradcov by do straníckych pokladníc neodtiekli provízie.

Je smiešne predávať štátne firmy preto, že politici si do vedení dosadzujú kamarátov - korektné je zrušiť systém politických nominácií, nahradiť straníkov odborníkmi a ukotviť nový systém zákonom- čo však strany deklarujúce slušnosť a novú politickú kultúru nezvládli.

23.11.2011 | smokerek

Mám rada keď vyjde takýto grc v tomto mojom obľubenom casopise, ktorý mimochodom aj pravidelne odoberám, pretože sa vždy na takejto téme tohto autora dobre zasmejem. po precitani clanku na tému, ktorú autor (inak poplatny redactor kosickej teplarenskej) omieľa už asi rok a pol a v podstate len kopíruje to iste dookola by som rada poznamenala niečo monologu pana Nosaľa riaditeľa teplarne košice, ktory si myslim ma poňatie o energetike ako Džingischán o slovenských oštiepkoch.

Velmi úsmevne su jeho exkrementy /pardon argumenty/ s akaymi obhajuje sam seba a kyda na vsetky vedenia teplarne v Kosiciach a tym aj na jej zamestnancov, ktori tam posobia a posobili desiatky rokov dozadu a ktori ju budovali.

V prvom rade je dolezite spomenut by predajom teplarni na slovensku doslo k lacnemu vypredaju statneho majetku. Medialnym masirovanim vlady Ivety radicovej a jej financministra Miklosa bolo vnucovane ludom ze teplarne na slovensku maju hodnotu tak max 160 mil euro. A to je prva lož. Dnesna hodnota teplarni je takmer 5 x vyssia. Privatizacny investor by s radostou aj toto zplatil, lebo vie aku maju tieto podniky hodnotu, nuž ale ked mu to nukali za menej, len blbec by s tym nesúhlasil.

Manazer dosadeny sukromnym vlastnikom menej kradne. To je druha lož. Nuz pan Nosal je manazer dosadeny mecenašmi v pozadi strany SaS , ktora sa podiela na tejto vlade a teda nie je dosadeny sukromnym ale tiež štátnym vlastnikom. Teda kradne viacej? Podla jeho tvrdenia asi áno.

Nevidela som sice hospodarske vysledky teplarne , anikde som sa o nich ani nedocitala, /asi ich taja/ ale tvrdenie ze dosiahli vyssi zisk ako naplanovali ich ,,predchodcovia,, je tragedia a takzvané s....e si do vlastnych ust. Preco ? lebo ,,predchodcovia“ pana Nosala boli tiež zo strany SaS a dosadeni jej mecenášmi a bolo ich tam niekolko..... Dalsi jeho ,,viťazny, gól.

Jeho zdovodnenie naozaj neumerneho narastu ceny , ku ktoremu vraj ma pristna buduci rok v košiciacjh 4O percentým stupnutim cien uhlia naozaj je Tretia lož. Ak o tolko drahsie nakupila teplaren uhlie to je len odrazom jeho ,,vysokych menežerskych schopností, 40 % nie je vsak narast cien na europsklych a svetovych trhoch. Podla renmovanych agentur a inštitúcii cena uhlia išla hore oproti roku 2010 o 11,3 %. Skúsme teda hádat, v koho vrecku /alebo vreckach?/ je tych zvyšných 29 percent.

Efektivne riadenie tepárne je podla jej riaditela urcite tiez pravda - respektive Štvrtá lož, hlavne obstaravanie bez vyberovych konani /preto je asi take drahe uhlie/, desiatky mesiacov odstupneho v pracovnych zmluvach pana Nosala, podpisovanie x-nasobne predrazenych advokatskych sluzieb s kamaratmi, no a tiež vyplatenie si odmien na polroka vo vyške niekolkodesiatok tisíc euro pri strate firmy za I.polrok /za jeho 4 mesacne posobenie vo firme/, za ktore ho už kritizuje aj vlastna dozorna rada aj fond narodnehomajetku, o com sa da lahko docitat v najcitanejsich novinach.

Teplaren kosice je urcite najprosperujucejsou teplarnou v republike a exkrement typu co by bolo za 4 roky je lacny popuilizmus ako sa na nonímanda SaS patrí. Zaujimave by bolo vediet ako to bude pri jeho vedeni, kedze zatial je este verejnym tajomstvom, ze teplaren ide brat 50 000 000 euro uver, ktory im vobec netreba. Ako aj to ze sa chysta masivne prepustanie a plosne znizovanie miezd pracovniíkov o 20%. Len či aj miezd manažérov.

Pozdravujem pana autora clanku , a davam mu namet aj na niečo iné /na čo by sa mal opýtať pána Nosala/, ako stale tie iste opakovačky

Na záver si dovolím plne súhlasiť s nadpisom rozhovoru pana Nosala. Je to ZLA SPRÁVA. ÁNO, ZLÁ SPRAVA pre privatizačnych chamtivcov a ich dosadenych manažerov , ktorym sa opäť nepodari dožiť sa možnosti vybrakovať podnik a potom zodrieť z kože svojich zakaznikov.
A je to VELMI, VELMI DOBRA SPRAVA pre ludi.

22.11.2011 | alfonzK

kde ste doteraz zili?
v Rozpravkove?

22.11.2011 | neron

p.Sobinkovič, predavajte si len to,čo ste sám vybudovali.Veľa toho asi nebolo.