Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kim Čong-un sa nechal vyfotiť. Jazdil na bielom koni po posvätnej hore

16.10.2019, 15:00 | TASR

Severokórejský vodca Kim Čong-un sa nechal vyfotiť, ako jazdí na bielom koni na hore Pektusan, ktorú považujú za posvätnú obyvatelia oboch častí rozdeleného Kórejského polostrova. Informovala o tom agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 1

Severokórejské štátne médiá zverejnili v stredu sériu záberov, na ktorých vidno K. Čong-una v dlhom kabáte a čižmách, ako cvála na bielom koni po zasneženom Pektusane. Zároveň citovali vodcove prísľuby, že Pchjongjang sa nepodvolí tlaku amerických sankcií.

Neprehliadnite

Analytici v tejto súvislosti pripomenuli, že K. Čong-un v posledných rokoch už viackrát vystúpil na Pektusan predtým, ako ohlásil dôležité politické rozhodnutia. Objavili sa preto špekulácie, že aj tentoraz sa dá očakávať niečo podobné.

K. Čong-un napríklad vystúpil na túto posvätnú horu v decembri 2017, krátko predtým, než spustil diplomatické snahy, ktoré viedli k jeho zblíženiu so Soulom a k summitom s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Počas uplynulého víkendu pritom stroskotal pokus o obnovenie rokovaní s Washingtonom o denuklearizácii Kórejského polostrova.

Zároveň so zverejnením záberov z jazdy K. Čong-una na bielom koni severokórejské médiá informovali o vodcových vyjadreniach týkajúcich sa amerických sankcií uvalených na KĽDR kvôli jej jadrovému a raketovému programu.

„Situácia v našej krajine je ťažká v dôsledku neustávajúcich sankcií a tlaku, ktorý na ňu vyvíjajú nepriateľské sily... Ale tieto ťažkosti náš ľud len posilnili,citovala slová K. Čong-una tlačová agentúra KCNA.

Podľa severokórejskej propagandy na hore Pektusan svojho času pôsobil zakladateľ komunistickej KĽDR Kim Ir-sen, ktorý tam údajne organizoval odboj voči okupačným japonským silám. Takisto vraj pritom jazdil na bielom koni, v čom ho neskôr napodobňoval aj druhý vodca KĽDR Kim Čong-il a teraz i súčasný líder K. Čong-un.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Kim Čong-un