Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kiska aj Harabin podali kvôli videu trestné oznámenia. Polícia ho zanalyzuje

14.02.2020, 15:27 | TASR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vedie v súvislosti s podvodmi s pozemkami v okrese Poprad viacero trestných stíhaní, potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka. Na margo zverejneného videa o kauze exprezidenta Andreja Kisku avizoval, že sa ním polícia bude zaoberať a nahrávku bude analyzovať.

  • Tlačiť
  • 15

V súvislosti s videom podal A. Kiska v piatok trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie na prokuratúre v Poprade. Na samotného A. Kisku zase podal v piatok pre video trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre SR volebný líder strany Vlasť Štefan Harabin, podozrieva ho z účasti v organizovanej zločineckej skupine.

Aktérmi videa sú svedok z jeho procesu v kauze pozemkov Michal Šuliga a Milan Reichel spájaný s popradským podsvetím. A. Kiska označil video za zinscenované. Spojil si ho s údajným výrokom predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý mu mal „sľúbiť pomstu a útoky“, ak ho nevymenuje za predsedu Ústavného súdu.

R. Fico spájanie s videom v piatok odmietol a dodal, že ho A. Kiska nezaujíma. Vo videu sa M. Šuliga a M. Reichel rozprávajú o Kiskovej kauze s pozemkami vo Veľkom Slavkove, ktorá sa dostala na súd.

A. Kiska sa ešte ako prezident o pozemky súdil so zubárom Jánom Francom, spor prehral v roku 2018. M. Šuliga bol jedným zo svedkov. Vo videu tvrdí, že A. Kiska vedel, že sa mu predáva nezákonne vydržaný pozemok a že mu „držal stranu“.

Vo svojom zdôvodnení rozsudku sudca Miroslav Radačovský uviedol, že A. Kiska nadobúdal pozemok v dobrej viere a nemohol vedieť, že bol získaný nezákonne.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Andrej Kiska