Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kiska podľa videa vedel o kšeftoch s pozemkami v Tatrách. Hovorí, že je to divadlo

13.02.2020, 21:39 | Peter Habara | © 2020 News and Media Holding

O dva týždne sú tu voľby a kampaň na internete pokračuje bez mantinelov. Vo štvrtok podvečer sa objavilo na videoportáli YouTube video dvoch mužov, ktorí v 18 minútach riešia pozadie pozemkových kšeftov pod Tatrami. V zázname opakovane spomínajú aj exprezidenta a lídra strany Za ľudí Andreja Kisku.

  • Tlačiť
  • 20

Do článku sme pridali širšiu fotku miestnosti, ktorá indikuje, kde bola zrejme kamera položená

Video sa poriadne neusadilo v online priestore a strana Za ľudí už naň reagovala. Líder a exprezident Andrej Kiska podá v piatok trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie v súvislosti so zverejneným videom, na ktoré viaceré médiá upozornil anonym.

Aktérmi videa sú svedok z jeho procesu v kauze pozemkov Michal Šuliga a Milan Reichel – spájaný s popradským podsvetím.

„Je to primitívne video dvoch veľmi zlých a nedôveryhodných hercov, ktorých vyšetruje polícia za rôzne podvody. Obaja rozprávajú podľa zjavne predpripraveného scenára a je to až tragikomické,“ reagoval Andrej Kiska.

Tvrdí, že M. Reichela nikdy nevidel a od M. Šuligovej firmy kupoval pozemky na základe inzerátu uverejneného v novinách, ktorý aj v statuse uverejnil.

Video si exprezident spojil s údajným výrokom predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý mu mal „sľúbiť pomstu a útoky“, ak ho nevymenuje za predsedu Ústavného súdu. (video nájdete v článku)

Priznal sa ku krivej výpovedi?

Vo videu sa M. Šuliga a M. Reichel rozprávajú o Kiskovej kauze s pozemkami vo Veľkom Slavkove, ktorá sa dostala na súd. A. Kiska sa ešte ako prezident 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 20