Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kiska: Pred napojením mafie na štát si nemôžeme zatvárať oči

07.05.2019, 14:33 | TASR

Pred napojením mafie na štát si nemôžeme zatvárať oči, napísal prezident SR Andrej Kiska na sociálnej sieti po tom, čo ho predseda Smeru-SD Robert Fico vyzval, aby do skončenia svojho prezidentského mandátu neútočil na Slovensko v zahraničí.

  • Tlačiť
  • 12

Podobnú výzvu mu adresoval aj premiér Peter Pellegrini. Obaja reagovali na Kiskove vyjadrenia v zahraničnom médiu.

„Ako prezident by som pre zahraničné médiá najradšej hovoril o tom, ako sme na Slovensku postavili jednu supermodernú nemocnicu. Ako sme výrazne pohli s výstavbou diaľnic a dokončili tunel Višňové. Ako sme po toľkých rokoch a obrovských zvýšeniach dokončili jadrovú elektráreň Mochovce. Ale zahraniční novinári sa ma takéto veci nemajú prečo spýtať, nič z toho sa nestalo,“ uviedol A. Kiska.

Neprehliadnite

Na sociálnej sieti tiež píše, že namiesto tohto musí odpovedať na otázky okolo vraždy novinára a jeho snúbenice. „O prepojení Vadalu či Kočnera na najvyššie politické kruhy. O únose vietnamského občana prostredníctvom slovenského vládneho špeciálu. Predstavitelia Smeru mi vyčítajú, že hovorím o týchto negatívnych veciach, ale ja iba pomenovávam to, čo všetci ľudia vidia,“ zdôraznil A. Kiska.

R. Fico vyzval prezidenta, aby sa do skončenia svojho funkčného obdobia zdržal útokov na Slovensko v zahraničí. „Prezident Kiska hrubo zneužíva svoju prezidentskú funkciu na čisto stranícku ambíciu. Nikto mu ju neberie, ale prezident SR nemôže chodiť po zahraničí a útočiť na vládu svojej krajiny,“ uviedol R. Fico na tlačovej konferencii v Bratislave. Reagoval tak na Kiskove vyjadrenia pre denník Die Welt.

  • Tlačiť
  • 12

Tagy Andrej Kiska, Robert Fico