Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kiska prehral súd. V kauze pozemkov vo Veľkom Slavkove padol verdikt

26.10.2018, 13:02 | TREND.sk | TASR

Na okresnom súde v Poprade padol verdikt v kauze pozemkov vo Veľkom Slavkove, o ktoré sa súdil popradský zubár Ján Franc a prezident Andrej Kiska. Prezident súd prehral. Informoval o tom denník Pravda.

  • Tlačiť
  • 19

Podľa sudcu nemožno spochybniť, že Ján Franc nadobudol pozemky od svojho otca na základe darovacej zmluvy. Správal sa k týmto pozemkom ako vlastník, pretože ich dal aj do nájmu, a nemožno teda konštatovať, že šlo o nedbalého vlastníka.

Na druhej strane, doplnil, že žalovaný A. Kiska na základe kúpnej zmluvy predmetné pozemky nadobudol od Júliusa Sirockého. „Buďme teda objektívni, vychádzajme z dôkazov a vezmime do úvahy, že čo sa týka Kisku, pozemky nadobudol v dobrej viere. Ale koho sa týka otázka dobrej viery, veď obaja konali v dobrej viere,“ zdôraznil sudca.

Neprehliadnite

„Pozemky ostanú v rukách toho, komu patrili, a pán Kiska má nárok na vrátenie finančných prostriedkov od toho, od koho pozemky kúpil,“ doplnil a dodal, že rozhodol aj na základe svojho vedomia, svedomia, presvedčenia a životných skúseností.

Právny zástupca prezidenta Ladislav Scholcz nevylúčil ani nepotvrdil, že jeho klient sa voči verdiktu súdu odvolá. „Budem ho informovať o výsledkoch sporu, zváži všetky okolnosti, zatiaľ neviem povedať, či sa odvoláme,“ uviedol po vyhlásení verdiktu.

„Je to úľava, pretože kdekoľvek sme išli, nás odbili. Celá táto záležitosť je jeden veľký podvod, v ktorom sa ešte ďalšie vyšetrovanie bude viesť,“ zhodnotil verdikt súdu Franc. Na pojednávaní bola aj mama žalobcu Anna Francová, ktorá veľmi ťažko prežívala celý spor. „Manžel to dostal ako dar a my sme to dali potom nášmu synovi. Bolo to veľmi smutné, nič falošné sme nerobili, žijeme čestne. Teraz som spokojná, že sa na súde robia poriadky,“ zhodnotila. Ako dodala, bola veľmi prekvapená z toho, že to prezident nechal zájsť až do takéhoto stavu.

  • Tlačiť
  • 19

Tagy Andrej Kiska