Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kiska zavaril koalícii vetom. SNS a Most vtlačil do boja o hymny a hokejky v znaku

11.04.2019 | Samuel Chrťan

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

12.04.2019 | demo50

Ten Kiska nem má harakter, ale Béla, však nespadlo nebo na Maďarov, ako vraví kapitán, aspoň bude Hyd poučený, že nem má spať v parlamente...

12.04.2019 | Marian17

Bela o.ekabatil svojich volicov, ale krici aby vsetci ostatni boli voci nemu slusni.

12.04.2019 | Roman Kanala

No jasne, všetkému je na vine Kiska a Radičovej vláda. Kto ten slabomyseľný paškvil schválil? Kto sabotoval parlamentnú rozpravu? Prečo sa o tom slaboduchom texte diskutuje až po jeho schválení?

12.04.2019 | enko

dobre spravil pretident, danko aj bugar, vsetko rovnaka spina len z ineho uhla

12.04.2019 | Emasculate

Pokial zakon nezakazuje analnu nakladacku od Viládiho tak pre Haraktera je dopad nula, so zakonom alebo bez.

12.04.2019 | salamoon

toto je mozne zrejme iba na holubicom slusneHlupuckom Slovensku pustat cudziu statnu hymnu pred ligovymi zapasmi.. ci ked si kupim futbalovy klub v zahranici, budem moct pustat pred ligovymi zapasmi alebo roznymi oficialitami slovensku hymnu ?.. je to aj o slusnosti a respekte voci krajine, v kt. zijem, pokial v nej mam prava a moznosti ako kazdy iny.. aj v Amerike pred lig. zapasmi a na oficialitach hraju americku hymnu.. nie cinsku, mexicku, irsku, madarsku, slovensku.. Madar nas v Madarsku asimiloval a doma musia slovenske deti chodit do madarskej skoly..
http://skolskyservi...

12.04.2019 | svk

Maďari rapídne ubúdajú. Silná šovinistická staršia generácia vymiera a mladí sa prispôsobujú oveľa viacej. Cele okolie, ktoré bolo kedysi známe maďarskou väčšinou sa poslovenčuje. Po dostavaní R7 to naberie ešte väčší spád a priamo aj k DS čo je bašta Maďarov na Slovensku (okolo 80% mesta sa hlási k maďarom viac ako v komárne)
To že sa nevytvorila Sk škola je vina VUC. Tam to majú na starosti a mohli to vyriešiť tak ako majú aj právo rušiť školy. Načo sú niekde malotriedky treba to pospájať poprípade vytvoriť zmiešanú školu. Čo by opäť mohlo mať za príčinu ešte väčšej asimilácie tejto menšiny. Či sa to už niekomu páči alebo nie tak raz sa asimilujú celkom je to prirodzený proces tak ako sa slováci asimilovali v H alebo sa asimilujú v PL, RO, USA atď.

12.04.2019 | demo50

Súhlas, ale koalično-zlodejský princíp kupčenia v parlamente "ja tebe, ty mne", preváži tieto logické argumenty, zmenu môžu zabezpečiť iba voľby...

12.04.2019 | salamoon

nie som sovinista, ale je zvratene, ak sa tu vobec diskutuje o tom, ci sa moze alebo nemoze hrat pred ligovymi zapasmi hymna ineho statu len pre to, ze fanusikovia to tak chcu a majitel tiez povie, ze je sucastou madarskeho naroda

12.04.2019 | svk

Ani ja a v podstate mi je to jedno, len keď nad tým človek chvíľku pouvažuje tak je to teda dosť zvláštne, aby slovenskí Maďari počúvali na "vnútroštátnom" zápase maďarskú hymnu. To len potvrdzuje ako sú tí ľudia vychovávaní a čo ich asi učia na maďarských školách. Rozumiem ľudí čo sa hnevali na to že ostali odtrhnutý v inom štáte ale od 1918 prešlo dosť vody v Dunaji a aj od 1945, kedy sa zabraná južná časť vtedajším Maďarskom vrátila späť do ČSR. To je cca 74 rokov a za ten čas sa stále nedokázala táto skupina prijať túto republiku za svoju aj s tým že už väčšina sa práve narodila v tejto republike a je ich domovom. Slovenské malotriedky zatvárajú každý rok v určitom počte no len tie maďarské sa umelo držia pretože určití primátori sú šovinisti. Načo je v každej dedine nevyužitá maďarská škola. Štát si tu jednoznačne svoju úlohu nespĺňa a porušuje ústavu pretože tí ľudia nemajú právo študovať v materinskom jazyku. Majú ale musia dochádzať niekoľko km čo je pre 7 ročné decko dosť stresujúce.
SNS ktorá si hovorí slovenská tak rieši sprostosti ohľadom hokejok, daní z potravín či ministerstva CR a iné pikačoviny namiesto toho, aby sa z Bugárom porozprával mimo nech to rieši a oni z toho budú robiť kauzu. Kde je teraz alebo ochrancovia národa Slovenského kotleba (prečo napochoduje len k romom ktorí sa nevedia brániť? keď sa matičiari bili za sochu tak tam pochodovali, dokonca aj v Śtúrove, ale tu ľudí trápia oveľa väčšie problémy a neriešia to, nepochodujú. Treba vyvolať kauzu nech sa to začne riešiť, lebo takto to bude trvať roky.
Problém robia len poddunajskí maďari (okres: DS, KN - jadro). Ak by začal riešiť Rómov a venoval sa im aby študovali na slovensko -romskych školách a hlásili sa k romskej národnosti tak by ich počet klesol z terajších 480 000 pod 400 a bol by som zvedavý čo by robil most alebo smk.

12.04.2019 | Roman Piater

Fakt závažné veci riešia v parlamente, spievanie hymny alebo hokejové logo. Idioti

13.04.2019 | LPB

+

12.04.2019 | OliWer

Takže si to zhrňme:
1. SNS sa pod rúškou novelizácie zákona rozhodla prepašovať do znenia zákona zákaz hrania hymien cudzích štátov bezprítomnosti oficiálnej delegácie. Odrbala tým svojho koaličného partnera.
2. Most - Híd schválil znenie zákona, ktorý bol namierený proti voličom tejto strany. Argumentom bolo, že to mal v gescii Bugár a ten bol PN, tak to nemal kto postrážiť.
3. Títo trtkovia požiadali prezidenta, aby zákon vetoval. Prezident ho vetoval, ale nie tak, ako by chceli oni.
4. Takže zlý je prezident, nie trtkovia, ktorý oyebabrávajú svojich koaličných partnerov resp. trtkovia, ktorí nečítajú, za čo hlasujú.
5. Keby ste toto urobili v práci, tak vás vyrazia aj so vstupnou bránou zarazenou v zadnici, pretože ak ste manažér a nezabezpečili ste zastupiteľnosť podriadeného, ktorý je PN, ste len vedro výkalov. A to, čo urobila SNS, by vás síce miesto nestálo, ale medzi spolupracovníkmi by ste boli obľúbený.

14.04.2019 | Vraňar

Predovšetkým by poslanci maďarskej národnosti mali ovládať slovenčinu tak, aby vedeli za čo hlasujú. Potom tak vyzerajú prijaté zákony. Mali by byť skúšaní zo Slovenčiny skôr ako zasadnú do parlamentných lavíc. A čo sa týka hymny, mala by sa hrať iba pri medzištátnych zápasoch. Je to "štátna" hymna a nie nejaké "Macejko, Macejko..."