Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kiskov Blok zmeny a záporné úroky na vklady: Najdôležitejšie správy dňa

19.11.2019 | TREND.sk | TASR

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

19.11.2019 | cimro

Rozbuška v Bloku:
Pripomeňme si niektoré výčiny Igora Matoviča v slovenskej politike. V skutočnosti ich bolo omnoho viac, komu by sa však chcelo všetky jeho bláznovstvá a podrazy mapovať.
- V roku 2010 oznámil médiám, že mu ponúkli 20.000 000 eur, aby položil vládu Ivety Radičovej. Keď to začala vyšetrovať polícia, vyhlásil, že išlo o vtip.
- V tom istom roku Matovič pri hlasovaní podporil návrh Smeru, čím podľa partnerov porušil koaličnú dohodu. Preto ho Richard Sulík vylúčil zo strany Sloboda a Solidarita, za ktorú sa dostal do parlamentu.
- V roku 2011 nezahlasovali za dôveru vláde Ivety Radičovej traja poslanci okolo Igora Matoviča ani on osobne. Radičovej vláda preto padla.
- V roku 2012 Matovič zaradil na kandidátku OĽaNO viacerých ľudí z OKS a KDS, ktorí onedlho znechutení z kandidátky odstúpili. Líder strany KDS Vladimír Palko povedal, že nechce byť na kandidátke s Matovičom už ani minútu. „On nechce mať nezávislé osobnosti, ale cvičené opice," vyhlásil.
- Po voľbách 2012 odišla postupne z klubu OĽaNO štvrtina poslancov, medzi nimi Mikuláš Huba a Alojz Hlina. Hlina sa vyjadril, že Matovič prekročil hranicu, ktorú je ochotný akceptovať.
- Matovič teatrálne vysypal poslancovi Poliačikovi na hlavu injekčné striekačky, keď ten skonštatoval známu skutočnosť, že čistý heroín je menej škodlivý ako miešaný. „Pán Matovič by mal najprv asi vyhľadať odbornú pomoc, lebo jeho závislosť na pútaní pozornosti už prekročila akúkoľvek zdravú medzu," komentoval to Poliačik.
- V roku 2013 Ústavný súd SR potvrdil pokutu vo výške šiestich mesačných platov Matovičovi. Matovič totiž porušil zákon vo veci svojho živnostenského oprávnenia.
- V roku 2014 bolo OĽaNO podľa prieskumov na hranici zvoliteľnosti. Matovič oznámil médiám a polícii, že šéf opozičnej strany Sieť Rado Procházka si chcel objednať inzerciu v jeho regionálnom periodiku, pričom polovica mala byť platená bez dokladu v rámci ,,kamarátskej zľavy". Osobný rozhovor s Procházkom si nahral. Podanie bolo zamietnuté.
- Matovič zverejnil, že predseda vlády Robert Fico s manželkou majú na Belize schránkovú firmu s dvoma účtami v Belize Bank Internacional. ,,Stav účtov k 21. júlu 2015 je 674.546.004,42 dolára," napísal. Ukázalo sa, že ide o výmysel, čo Ficovi dosiaľ slúži na spochybňovanie skutočných káuz.
- Vlani Matovič oznámil, že sa mu vyhrážajú smrťou, a preto odchádza z politiky. Onedlho sa do parlamentu vrátil.
- Matovič postupne dostal do slovenskej politiky také pochybné osoby ako Mezenská, Ritomská, Kuffa, Škripek, Vašečka a iní.
- Už v júli 2019 si Matovič na celý týždeň obsadil Námestie SNP v termíne 30. výročia Nežnej revolúcie. V dôsledku toho sa tam nemohli konať žiadne celoštátne oslavy.