Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kiskovu stranu posilní bývalý veľvyslanec pri NATO

16.06.2019, 15:11 | TREND.sk

Do novovznikajúcej strany Andreja Kisku pribudlo nové meno. Tomáš Valášek, odborník na medzinárodné vzťahy, dnes potvrdil, že sa s A. Kiskom dohodli na spolupráci.

  • Tlačiť
  • 2

Do novej strany Andreja Kisku Za ľudí vstupuje Tomáš Valášek. V súčasnosti pôsobí v think tanku Carnegie Endowment for International Peace, kde vedie jeho pobočku v Bruseli. Taktiež pôsobil ako veľvyslanec Slovenska pri NATO.

V rokoch 2006 a 2007 pôsobil aj na ministerstve obrany ako riaditeľ odboru pre bezpečnostnú a obrannú politiku. Informoval o tom portál Aktuality.

Neprehliadnite

Pripojil sa tak do novovznikajúcej strany, do ktorej ohlásili už vstup ekonóm Tomáš Meravý, bývalý poradca Ivana Mikloša. Ale aj Jana Žitňanská, ktorá pôsobila posledných päť rokov v Európskom parlamente ako poslankyňa. Spoluzakladala neparlamentnú stranu NOVA, ešte predtým bola poslankyňou Národnej rady SR za KDH. Ďalšou tvárou u A. Kisku je aj hovorca iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Andrej Kiska