Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kisku stíhajú ako v Dánsku, Bašternáka ako v Sierra Leone

14.03.2019 | Marián Leško | Eva Mihočková

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

14.03.2019 | Emasculate

OK ale trest si bude na dansky sposob odpikavat Basternak v base s minimalnou ostrahou, fakticky na ubytovni, zatial co ked Kikskimu nasiju vlastizradu, sediet bude ako vo Viet-Cong lachu.

Cize nejak sa to vybalansuje.

14.03.2019 | MyslimSiTo

takze poucenie je, ze ak ste medialne popularny, tak by sa na porusenie zakona malo pozerat inak.

14.03.2019 | citatelTrendu

Prosím vás majiteľ Trendu p. Mihočkovú, zatvredenú bojovníčku gender agendy a neobjektívneho Leška čo háji daňového podvodníka, len preto že mu je politicky blízky, prosím vyhoďte. Má platiť: padni komu padni! Trend sa stáva mediálnym dnom, atakuje úroveň nového času takýmito redaktormi.

14.03.2019 | reddington

drz picu koko_tron

15.03.2019 | citatelTrendu

reddington-skoč si NČ, je to tvoja úroveň (či vlastne podúroveň).

14.03.2019 | skorodochodca

Hm... teraz by mal Baštrnák požiadať Kisku o milosť .. aby bol precedens ... a Kiska by to mal v suchu ...

15.03.2019 | marfin

bavime sa tu o vratkach, ale moralne nizsie stoji prezidentova kauza s pozemkom

15.03.2019 | Marek111

a je? co som cital, tak kiska obe strany boli poskodene, len kiska mal nariadene vratit pozemok povodnemu majitelovi.

16.03.2019 | bozsky

Kiska sa dostal k pozemku podla standardnej sablony pozemkovej mafie - na par hodin prevedies nehnutelnost na osobu X a potom na seba. A takychto pozemkov je tam viacej. On nie je poskodeny, takto sa dostal k viacerym pozemkom. Este budu dalsie sudy.

15.03.2019 | IvanPe

Pravny precedens KTAG znamena pre vsetkych podnikatelov, ktori kedy poziadali o vratenie DPH, ze ak nejaka buduca kontrola zisti, alebo sa rozhodne zistit, akekolvek neopravnene uplatnene naklady (2014 a novsie) a nasledne vratenie DPH potom sa, v zmysle daneho precedensu, jedna o trestny cin.
Akekolvek naklady v akychkovek sumach.
To prakticky znamena, ze podnikatel sa nesmie podriadit nalezom danovej kontroly a danova kontrola musi byt konana v sprievode pravnikov. Na jednej strane je to pozitivna sprava, pretoze niektori podnikavci sa uz nemozu citit byt v bezpeci.
Na druhej strane danova kontrola ide robit kontrolu s tym, ze nieco najde a trva dovtedy kym nieco najde, aj ked to co “najde” je vecou osobneho nazoru kontrolora a nemusi apriori znamenat, ze podnikatel si uplatnil nieco v rozpore so zakonom. Z tohto pohladu je potom kazdy podnikatel, ktoremu danova kontrola nieco nasla (DPH) zlodej a podvodnik, pricom si nespominam na pripad, ze by danova kontrola skoncila bez nalezu.
Uzasne ako dokaze za par rokov banda stadardnych politikov skurvit podnikatelske prostredie na dlhe roky dopredu.
A to nehovorim trestnopravnej zodpovednosti uctovnikov a financnych poradcov (tiez basa), o ruceni celym svojim majetkom konatelov za konanie svojich majitelov, atd a podobne az do komunistickeho alebo fasisticko katolickeho feudalizmu.