Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

KĽDR otestovala zariadenia na odpaľovanie rakiet dlhého doletu

05.05.2019, 09:29 | TASR

Severná Kórea otestovala pri nácviku útoku odpaľovacie zariadenia pre rakety dlhého doletu a tiež taktické riadené zbrane a dohliadal na to samotný severokórejský vodca Kim Čong-un.

  • Tlačiť
  • 0

Severokórejská štátna tlačová agentúra KCNA uviedla, že nácvik sa konal v sobotu, keď Severná Kórea (KĽDR) vypálila predtým do mora aj iné strely, zrejme rakety krátkeho doletu. Pravdepodobne išlo o prvé severokórejské odpálenie rakiet krátkeho doletu za vyše roka a cieľom malo byť vyvíjanie tlaku na Washington v otázke jadrových rozhovorov, ktoré sa ocitli v slepej uličke.

Neprehliadnite

„Účelom nácviku bolo odhadnúť a preveriť operačnú schopnosť aj presnosť úderu odpaľovacích zariadení pre rakety dlhého doletu a taktické riadené zbrane, ktoré majú k dispozícii jednotky ozbrojených síl v oblasti frontovej línie a na východnom fronte,“ napísala tlačová agentúra KCNA.

Dodala, že nácvik sa konal vo Východnom mori, takisto známom ako Japonské more - teda na mieste, kde sa v sobotu už skôr uskutočnilo aj spomínané odpálenie rakiet krátkeho doletu KĽDR.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kim Čong-un, KĽDR

Diskusia (0 reakcií)