Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Klimatológ: Zmena klímy už zasiahla Slovensko. Má viditeľné ekonomické dopady

04.09.2019 | Tomáš Bakoš

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

04.09.2019 | FeroImrecze

My tu ideme bojovať proti otepleniu znižovaním osobnej spotreby a pol planéty velkoplosne vypaluje lesy. Koľko CO2 vyprodukuje spalenie 1 ha lesa ? To už nezverejní nik, lebo to nezapadá do stratégie magorenia národa že práve Slováci si musia opäť uťahovať opasky, tento raz kvôli klíme.

04.09.2019 | Marek111

vypalovanie lesov ma svoj ekologicky vyznam (pokial sa nevypaluje, aby vznikli plantaze). lesy horeli odjakziva.
aj ked to ma vplyv na produkciu CO2, nijak nas to neospravedlnuje, aby sme neznizovali nasu produkciu CO2.

04.09.2019 | Igoko

Akosi to so znizovanim CO2 nevychadza. Nie je to nahodou tym, ze zodpovedne vlady prekukli cele IPCC a CO2 hoax, totiz, ze jeho vplyv na oteplovanie je marginalny? V ziadnom pripade nepopieram, ze ludska cinnost odlesnovanim, vysusanim, pecatenim, drancovanim prirodnych zdrojov k otepleniu neprispieva, netreba sa ale radsej zamerat na tieto oblasti? Na rozdiel od boja s veternymi mlynmi neohrozuju ekonomiku, naopak, pri obnove krajiny vytvaraju pracovne pozicie. Ich ucinnok je navyse v lokalnych podmienkach meratelny, na rozdiel od ucinku znizovania CO2, pre ktore neexistuje okrem spochybnitelnych pocitacovych simulacii dokaz?

04.09.2019 | Roman Kanala

Iný blbečkovia tvrdia, že oteplovanie je výmyslom vedcov, aby mali granty na výskum. Jeden hlupáčik zákazník chcel korelovat oblačnost s poklesom teploty, lebo na ekonomickej ho učili len korelácie. Ušmudlaní psíci, ked sa snažia byt zaujímaví, štekajú na klimatológov.

https://blog.etrend...

04.09.2019 | al0

Presne. Veda a fakty hovoria jasnou recou.

Potrebujeme VIACEJ PIRATOV.

https://www.venganz...

04.09.2019 | Niless

aj keby bol cely cirkus ohladne Co2 a oteplovania hlupost verim tomu ze nam to len pomoze.
ale celemu tomu snazeniu chybaju zakladne veci. EU sa moze vratit doslova do praveku ak sa nezmeni pristup Ciny a USA.
za dalsie ak to teda je CO2 ako teda riesit problem?
klimatologovia maluju certov priemernych teplot na stenu ale zastancovia oteplovania akosi neprisli s rieseniami. a do kym budeme klcovat lesy vo velkom a pestovat repku na poliach aby sme pridali 15% MERO do nafty a tym si nicili motory s dobrym pocitom obnovitelnuch zdrojov tak je mi luto. vsetci by ste mali zacat najprv s politikmi.

05.09.2019 | LPB

+
Napríklad Rusko bojuje proti CO2 budovaním jadroviek v Afrike. Lebo keď Čínu, ako svetovú továreň, vystrieda Afrika...
Celý humbuk o CO2 je hlavne o kšeftoch. Napríklad s povolenkami.

20.09.2019 | olivertwist

akýchto "globálnych oteplení" bolo v histórii našej planéty tisícky a oveľa horších, a to vôbec mamuty nejazdili na dieslákoch ! ... a našťastie vtedy nežili žiadni ekoteroristi !

iste, klíma zeme sa mení už miilóny rokov - raz hore a raz dole - ale to sú všetko externé globálne vplyvy, činnosť ľudí
do toho zasahuje možno 5%, max. však 10% - to všetko ostatné v zásade nevieme ovplyvniť ... a ten cirkus okolo toho, aké masy ekoteroristov sa na tom priživujú - a hlupáci im to žerú !!!