Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lubyová hľadá kľúčovú osobu pre kvalitu vysokých škôl. Cez „nástenku“

29.01.2019, 17:04 | Tomáš Nejedlý | © 2019 News and Media Holding

Oznam o výberovom konaní na šéfa novej agentúry pre kontrolu kvality vysokých škôl zverejnilo ministerstvo školstva len na svojej webovej stránke. Odborníci upozorňujú, že rozvoju vysokých škôl by viac pomohla poctivá súťaž širokého okruhu kvalitných uchádzačov.

  • Tlačiť
  • 3

Kvalitu vysokých škôl bude od budúceho roka posudzovať a kontrolovať nová inštitúcia - Slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školstvo. Jej najvyšší predstaviteľ, predseda výkonnej rady, má vyjsť z otvoreného výberového konania.

Oznam o konaní však ministerstvo školstva zverejnilo len na svojej webovej stránke. „Informácia o zverejnení bola zaslaná taktiež Slovenskej rektorskej konferencii, Rade vysokých škôl SR a Študentskej rade vysokých škôl,“ dodáva tlačové oddelenie rezortu. Odborníci to považujú za problém a vyčítajú ministerstvu netransparentnosť.

Neprehliadnite

„Je to kľúčová osoba celého systému vysokého školstva, pretože dozerá na dodržiavanie a nastavovanie pravidiel, od ktorých sa odvíja kvalita škôl. Ak máme byť kompatibilní s Európou, ten človek by mal spĺňať európske nároky a štandardy,” vysvetľuje vysokoškolský pedagóg Jozef Hvorecký.

Oznam o výberovom konaní na šéfa Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školy je stratený na stránke ministerstva školstva.Zdroj: MŠVVŠ SR

Odborníčka na vysoké školstvo Renáta Hall z iniciatívy To dá rozum hovorí, že štandardný a transparentný postup by bol

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Lubyová, ministerstvo školstva, vysoké školy