Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kov, ktorý poháňa moderný svet. Modré zlato je zašpinené od krvi

19.08.2019 | Adrián Berecz

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

19.08.2019 | traderinvestor

Vek elektromobilov tak podľa analytikov.

======= skôr autá na plyn budú ked sa rozbehne ťažba na Cypre a nepotrebujeme nové jadrové elekrárne

19.08.2019 | Roman Kanala

Koltán tazia deti v hlbokých jamách cez ostenia a bez vetrania. Pre deti sú jamy s mensím prierezom a ich záchrana je pri závale nemozná. Jednoducho sa obetujú. Toto je realita v Kongu.

Na druhej strane Apple a dalsi výrobcovia robia sluchátka na Bluetooth tak, ze sa nedajú rozobrat, lebo sú lepené. Recyklácia nie je riesená vôbec, lebo sa nevypláca. Ked baterka prestane fungovat, ludia si staré slúchadlá dajú do zásuvky a zabudnú na ne. Tak sa z obehu stráca vela lítia a vzácnych zemín.

23.08.2019 | H2O

...zaujimava je poznamka o znarodneni v KDR baní...
Co by bolo lepsie pre ludi v KDR? takyto sposob drancovania a zneuzivania vyspelym svetom? alebo znarodnenie a korupcia?! Z blata do kaluze... mozeme polemizovat, kedy by menej trpeli...
Nema tento stat v nazve "DEMOKRATICKA"??????
"NEJAK MI TO NEVYCHADZA..."

Ale aspon, ze si pokojne citame, ako je to v tej Afrike ..."kolonializmus" dalej veselo pokracuje vratane nasledkov migracie!
A bezni ludia robia zbierky pre zachranu Afriky a jej ludi...zvratene?!
Kedy tam zas zabehne nejaka celebrita a pohladka po hlavkach zlate cernosske deticky?!