Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočner chcel usvedčujúce materiály pred políciou schovať, Tóth ich odovzdal

23.01.2020, 10:52 | Ján Meľuch | © 2020 News and Media Holding

V osobnom aute, ktoré bolo napísané na Mariana Kočnera, sa nachádzali dokumenty, ktoré chcel kontroverzný podnikateľ pred vyšetrovateľmi utajiť. Jeho komplic Peter Tóth ich odovzdal polícii.

  • Tlačiť
  • 1

Okrem dokumentov sa v aute nachádzali klenoty a iné luxusné predmety za státisíce eur. Nechýbali drahé obleky, vrecko s diamantmi, perly a luxusná obuv. Podľa portálu aktuality.sk ide o predmety v hodnote vysoko prevyšujúce finančné možnosti bežných podnikateľov.

Dokumenty a cennosti, ktoré sa v aute nachádzali, boli P. Tóthovi zverené, aby ich ukryl. On ich namiesto toho aj s automobilom odovzdal policajtom. Nachádzal sa tam aj telefón M. Kočnera, z ktorého bola získaná jeho komunikácia cez aplikáciu Threema s politikmi, podnikateľmi a sudcami.

Technopol a iné

Najväčší zväzok dokumentov sa týkal kauzy Technopol, na ktorej pracoval aj zavraždený novinár Ján Kuciak. Obsahoval zmluvy, pôžičky, výsluchy a odvolania, ktoré sa týkali samotného M. Kočnera, ale aj Denisy Pávkovej, Jozefa Dučáka, Petra Horvátha a Andreja Šabíka.

Neprehliadnite

Kauza Technopol sa začala v roku 2015. Štatutárka firmy Technopol Servis D. Pávková odcudzila balík akcií firmy a chcela sa dostať aj k ďalšiemu majetku spoločnosti. Vzápätí skončil u ľudí s väzbami na M. Kočnera.

Polícia má k dispozícii aj dokumenty ku kauze Maják nádeje, v ktorej figuruje aj Pavol Rusko. V roku 2015 sa stal šéfom tohto občianskeho združenia, ktoré sa stará o ženy a deti v núdzi. Po jeho nástupe začali z neho „odtekať“ na účet eseročky Maggie peniaze. Okrem toho táto nadácia uznala aj dlh v hodnote 600-tisíc eur, majiteľom pohľadávok boli pritom firmy s priamymi väzbami na M. Kočnera.

Ďalšie dokumenty sa týkajú aj káuz okolo bytového komplexu Five Star Residence či k spoločnosti Midas Investments. Nechýbali ani zmenky spoločnosti Penta Funding. Čerešničkou na torte boli aj podpisové hárky k založeniu politickej strany Cieľ. M. Kočner ju zakladal s P. Tóthom. Zbierať podpisy pomáhala aj Alena Zsuzsová, ktorá sedí v prípade vraždy novinára J. Kuciaka na lavici obžalovaných.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Marian Kočner, Peter Tóth, Technopol