Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tóth mal vypovedať, že Kočner falšoval zmenky Markízy

09.04.2019, 19:49 | TREND.sk

Marian Kočner mal zmenky voči televízii Markíza antedatovať, teda sfalšovať na nich dátum, kedy boli podpísané. Vo výpovedi to mal uviesť Peter Tóth. Ten tvrdí, že sa pred ním M. Kočner preriekol.

  • Tlačiť
  • 3

„Musím povedať, že sa predo mnou jeden alebo dvakrát preriekol v súvislosti s antedatovaním zmeniek TV Markíza,“ cituje výpoveď bývalého novinára a exšéfa kontrarozviedky P. Tótha Denník N.

Hovorca Markízy vyhlásil, že trvajú na tom, že zmenky nie sú pravé. „V posledných dvoch rokoch sme opakovane predložili mnoho dôkazov, ktoré to potvrdzujú. V spise sú znalecké posudky a odbroné vyjadrenia, ktoré vylučujú, že Pavol Rusko zmenky podpísal v roku 2000, kedy bol oprávnený konať za Markízu,“ povedal hovorca televízie Peter Papanek.

V súčasnosti je v kauze zmeniek voči televízii Markíza obvinený M. Kočner spolu s Pavlom Ruskom. Pre túto kauzu je dnes M. Kočner v leopoldovskej väznici. Prokuratúra zaradí Tóthovu výpoveď medzi dôkazy v hlavnom pojednávaní, na ktoré sa čaká.

Kočner sa spolu s bývalým riaditeľom Markízy Pavlom Rusko obrátili na súd, aby im televízia vyplatila zmenky v hodnote 42 miliónov eur. Rusko má dnes na nohe náramok, ktorý monitoruje jeho pohyb.

P. Tóth mal pracovať pre M. Kočnera a sledovať novinárov. Po zatknutí podozrivej z objednania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Aleny Zsuzsovej začal s políciou spolupracovať.

 

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Marian Kočner, zmenky