Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočner mal písať Haščákovi mesiac pred vraždou Kuciaka o „odj**aní čuráka“

14.03.2019, 20:06 | TREND.sk

Medzi dôkazmi proti Marianovi Kočnerovi v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice je aj jeho komunikácia s vplyvným slovenským podnikateľom, uviedla vo večernej spravodajskej relácii televízia Markíza.

  • Tlačiť
  • 21

Podľa Denníka N, ktorý sa snažil neskôr informáciu overiť, má ísť o šéfa Penty Jaroslava Haščáka. Cez mobil mu mal M. Kočner napísať textovú správu. „Inak pracujem na odj**aní čuráka,“ napísal M. Kočner. „Povieme si, keď budeme spolu,“ mal odpovedať J. Haščák.

„Pýtal som sa pána Haščáka, vôbec netuší, o čo ide, a nevie si takúto komunikáciu s Kočnerom vôbec vybaviť,“ reagoval pre Denník N manažér Penty pre vonkajšie vzťahy Martin Danko.

„Pán Haščák vylučuje na sto percent, že by sa niekedy rozprával alebo inak komunikoval s Kočnerom na tému Ján Kuciak. Uvedená správa, ak je teda pravdivá, nemá žiadnu súvislosť s aktivitami Kočnera okolo Jána Kuciaka,“ dodal M. Danko.

M. Kočnera obvinili z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Jeho likvidáciu si mal objednať pre jeho novinársku prácu. Potvrdili to na tlačovej konferencii Úradu špeciálnej prokuratúry. M. Kočner je obvinený v takzvanej kauze televíznych zmeniek a nachádza sa v sprísnenej kolúznej väzbe v Leopoldove.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • 21

Tagy Jaroslav Haščák, Penta, vražda Jána Kuciaka