Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočner na súde narazil na trola. Paradoxne to bol jeho svedok

03.12.2019, 18:10 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Najvýraznejším okamihom 16. dňa pojednávania v kauze falšovania zmeniek, z ktorého sú obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko, boli výbuchy smiechu v pojednávacej miestnosti. Postaral sa o ne svedok Ivan Beňačka, ktorý v minulosti stál pred súdom kvôli vydieraniu M. Kočnera.

  • Tlačiť
  • 4

Najprv to boli len krátke úškrny a sporadické zasmiatie sa. Po chvíli sa však výpoveď jedného zo svedkov v kauze falšovania zmeniek, I. Beňačku, zmenila na komédiu, na ktorej sa zabávali strany sporu, senát, aj prítomná verejnosť.

Napriek tomu, že I. Beňačku nechala predvolať obhajoba, svedok si počas výsluchu vychutnával obhajcu M. Kočnera Michala Mandzáka a väčšinu času ho troloval. Takmer na každú otázku odpovedal, že si nepamätá, nervy po čase stratil M. Mandzák, rozčúliť sa nechal aj M. Kočner.

Neprehliadnite

Proces, v ktorom pred súdom ako obžalovaní stoja M. Kočner a P. Rusko, pokračoval v utorok už svojím šestnástym dňom. Hoci sa pôvodne predpokladalo, že by sa pojednávanie pred senátom Špecializovaného trestného súdu mohlo skončiť ešte tento rok, je zrejmé, že sa tak nestane.

Svedkovia obhajoby

Dôvodom je, že v polovici novembra sa po prvý raz začali prieťahy. P. Rusko, ktorý je s M. Kočnerom obžalovaný z toho, že si vymysleli zmenky za 69 miliónov eur a chceli prinútiť televíziu Markíza, aby ich zaplatila, totiž začal trvať na svojej prítomnosti na pojednávaní, pričom však doručil súdu potvrdenie o svojej práceneschopnosti.

Kvôli tomu sa musia neustále odkladať výsluchy znalcov, ktorí svedčia v neprospech obžalovaných. Na pojednávaniach začiatkom decembra tak dostali priestor aspoň svedkovia obhajoby.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Ivan Beňačka, Marian Kočner, Pavol Rusko, súd, zmenky