Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočner s Ruskom chcú v kauze zmeniek nového znalca. Zaplatia mu cestu z Ameriky

07.01.2020, 13:20 | TASR

V kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti má v stredu (8. 1.) vypovedať americký znalec Gerry Laporte, ktorého navrhli samotní obžalovaní. Napriek tomu však dal Marian Kočner súhlas na konanie v neprítomnosti.

  • Tlačiť
  • 0

Prípadnú práceneschopnosť (PN) druhého obžalovaného Pavla Ruska senát Emila Klemaniča neeviduje. Amerického znalca G. Laporteho navrhla v procese samotná obhajoba obžalovaných. Na ich náklady má aj priletieť na Slovensko.

Neprehliadnite

„Predseda senátu dal dnes pokyn na zrušenie eskorty pre obžalovaného, pretože súdu prišla žiadosť, aby sa zajtra hlavné pojednávanie konalo v jeho neprítomnosti,“ informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Katarína Kudjáková.

Od decembra 2019 však platia americké sankcie, v rámci ktorých bol Marian Kočner umiestnený na Magnitského zoznam. Ten zakazuje americkým firmám, ale aj fyzickým osobám s obžalovaným akokoľvek obchodovať. Obhajca obžalovaného Marek Para v decembri uviedol, že je ochotný znalca na Slovensko priviesť na svoje osobné náklady.

Okrem G. Laporteho sa na súde očakávajú aj znalci Milan Nouzovský a Andrea Jabconová. Obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Marian Kočner čelí obžalobe v prípade vraždy Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Pavol Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Marian Kočner

Diskusia (0 reakcií)