Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočner sa Kuciakovi nevyhrážal, potvrdil ďalší prokurátor. Nevyhrážal sa mu smrťou

03.05.2018, 10:42 | TREND.sk

Po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bola zverejnená nahrávka, na ktorej sa investigatívnemu novinárovi vyhráža podnikateľ z mafiánskych zoznamov Marián Kočner. Sľuboval mu, že na neho a jeho rodinu bude hľadať špinu a postará sa o to, aby prestal písať.

  • Tlačiť
  • 1

„Začnem sa zaujímať pán Kuciak teraz ja o vás, o vašu matku, o vášho otca, o vašich súrodencov, o všetkých sa začnem zaujímať a budem aj ja o vás zverejňovať všetko, čo o vás nájdem, pán Kuciak. Akonáhle zistím nejakú špinu, nejaké prešľapy u vás, u celej vašej rodiny, ešte raz, nejakú špinu, prešľapy, trestné činy u vás a vašej rodiny, každý má niečo za nechtami, buďte si istý, že to takisto zverejním ako vy,“ hovoril M. Kočner do telefónu.

J. Kuciak podal trestné oznámenie, ktoré polícia odmietla bez toho, aby M. Kočnera vypočula. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár dal vec po medializácii opäť preveriť. Poverený prokurátor ale podľa portálu Aktuality.sk rozhodol, že vyšetrovanie nie je potrebné.

Neprehliadnite

„Verbálny prejav podozrivého Mariána Kočnera voči Jánovi Kuciakovi možno hodnotiť ako spoločensky nevhodný, avšak nenaplnil znaky skutkovej podstaty prečinu nebezpečného vyhrážania,“ konštatoval 24. apríla prokurátor Boris Brenčič. Aktuality.sk sa odvolávajú na uznesenie, ktoré majú k dispozícii.

Prokurátor zdôrazňuje, že počas telefonátu ani raz nedošlo k vyhrážaniu smrťou alebo ťažkou ujmou na zdraví. Na objasnenie konania M. Kočnera mu stačilo vysvetlenie, že mal z J. Kuciaka osobný pocit zaujatosti. Ďalšiu sťažnosť už rodina J. Kuciaka podať nemôže.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Ján Kuciak, Marian Kočner