Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočner sa potápa. Potkany opúšťajú jeho loď

12.10.2018, 21:15 | Zuzana Kollárová | © 2018 News and Media Holding

Názor | Študent z Nitry mal problémy so skúškou z fyziky. A tak si známku poistil u pedagóga dvoma fľašami alkoholu. A keď skúšku „spravil“, doniesol mu ešte fľašu domácej pálenky, fľašu vína a štyri kilogramy klobásy. Podplácanie prasklo a hlúpy študent dostal u Špecializovaného trestného súdu trest 200 eur. Ak by ich nezaplatil, hrozila by mu dvojmesačná basa.

  • Tlačiť
  • 19

Malí podvodníci, klobásoví a alkoholoví úplatkári, to na Slovensku nemajú jednoduché. Chudáka, ktorý nič nemá, je jednoduché dolapiť. Takýmito vyriešenými prípadmi sa rád chválil na tlačovkách exprezident polície Tibor Gašpar. Vylepšovali mu štatistiku.

Kamarát kamarátovi

Veľkí gauneri, ktorí páchali reťazové podvody a daňové zločiny, sa zatiaľ vyvážali (vyvážajú) v drahých autách, vyhrážali (a vyhrážajú sa) novinárom. Trestnú činnosť im pomáhali (pomáhajú) zahladzovať ich vyšetrovatelia či prokurátori. Túto obludnú symbiózu mafiánov a štátnej moci zastavila až smrť novinára.

Marián Kočner sa dostal tam, kam patrí. Krásne časy sa mu skončili. Tvrdíme to napriek tomu, že ešte nevieme, za čo a aký trest dostane, či ho dobehnú zmenky a podvody s DPH a či dostane ten najvyšší trest, ak sa potvrdí, že organizátorka vraždy Jána Kuciaka konala na pokyn M. Kočnera.

Neprehliadnite

Kamarát politikov, policajtov, vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov zisťuje, že už kamarátov nemá. Takmer nik sa k nemu nechce priznať.

Podstatné je však to, že sa už nebude môcť spoliehať na spolupracujúcich vyšetrovateľov a prokurátorov.

Koniec niektorých kšeftov

K M. Kočnerovi pristupovali donedávna niektorí vyšetrovatelia doslova v rukavičkách. NAKA v lete 2016 udrela na M. Kočnera, že v rokoch 2010 až 2012 spáchal zločin neodvedenia dane a poistného účelovými prevodmi hotelov Residence a Šport na Donovaloch. M. Kočner to dal na Ladislava Bašternáka. Mal fiktívne predať hotely schránkovým firmám z Malty. Tie kontroloval

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 19

Tagy Jednou ranou, Marian Kočner, Názory